Любопитна сцена – дебютантът изравнява мега-мис на BVB

Третодивизионният футболен отбор Борусия Дортмунд II се пребори за равенство 1:1 във Висбаден. Любопитна сцена поставя Борусия зад себе си.

Едва в понеделник вечерта юношите до 23 години на Борусия Дортмунд стартираха новия сезон в трета дивизия с гостуване на SV Wehen Wiesbaden. Резервата на BVB беше само аутсайдер в амбициозните хесенци, сътресенията през лятото бяха твърде големи. Освен няколко ключови играчи, Дортмунд загуби и успешния си треньор Енрико Маасен, който премина в отбора от Бундеслигата ФК Аугсбург. Неговият наследник Кристиан Преусер може да бъде доволен от първата си изява – мачът завърши справедливо 1:1 (0:0).

През първото полувреме се разви равностойна игра. В началото на мача домакините доминираха в играта, но BVB имаше двете най-големи възможности през първото полувреме. Брадли Финк пропусна двоен шанс (34-та), а само осем завъртания на часовника по-късно Лион Семич не успя да преодолее от близко разстояние стража на Wehen Флориан Щрицел.

Огромна грешка на Унбехаун

След второто полувреме се разигра сцената на вечерта. Това е много предварително – това беше много любопитно действие, което вероятно ще влезе във всеки преглед на сезона. Вратарят на Дортмунд Лука Унбехаун улови дълга топка без проблем и я постави пред себе си в наказателното поле. Вероятно е смятал, че отборът му е получил право на свободен удар. Но случаят не беше такъв. Топката се озова на границата на шестнайсеторката точно в краката на нападателя на Wehen Густаф Нилсон. Нилсон се възползва от момента и прати топката над десния стълб в мрежата – невероятна сцена!

Но отборът на Преусер показа правилната реакция. 13 минути преди края на мача резервата Родни Елонго-Йомбо изравни след асистенция на Михаел Ебервайн. Елонго-Йомбо подписа едва в понеделник и веднага оправда подписа си с първия си гол за сезона. След това Висбаден натисна за победа, но Дортмунд спаси равенството с много страст.

И двата отбора почиват през следващата седмица. Предстои първият основен кръг на Купата на DFB, а вторият отбор на Борусия и Вехен Висбаден не участват в състезанието.