Любопитно! Втората най-добра защита в лигата – но в битка за изпадане с Шалке

Не е нещо, което се вижда всеки ден: Вехен Висбаден може да не отстъпва на най-добрите отбори в защита, но трябва да се притеснява за оставането си.

Последните няколко седмици за пореден път показаха колко напрегнати са нещата в долната част на таблицата на Бундеслига 2. Шалке 04, на пет точки от 16-ото място след равенството 3:3 срещу СК Падерборн, само един ден по-късно отново е в центъра на кашата на изпадащите.

Тъй като и Айнтрахт Брауншвайг (2:1 срещу СК Падерборн), и Ханза Рощок (1:0 срещу Гройтер Фюрт) спечелиха, поражението с 5:2 от Херта БСК отново приближи кралскосините опасно близо до 16-о и 17-о място.

Същото се отнася и за SV Wehen Wiesbaden, които са само на едно място и една точка пред 13-ия Шалке. Хесенци са сред най-добрите отбори в лигата в една категория – защитата. Wehen са допуснали само 34 гола в своите 26 мача – точно толкова, колкото Холщайн Кил (второ място) и Фортуна Дюселдорф (четвърто място). Като цяло това е вторият най-добър показател в лигата. Само лидерите в лигата ФК Санкт Паули са значително по-добри с 25 допуснати гола.

За сравнение: ФК Шалке 04, например, е допуснал 54 гола, с 20 повече от Висбаден, и има най-лошата защита в лигата. Отговорът на въпроса защо Вехен са все още толкова надолу в таблицата се крие по-нагоре по терена. Защото 34-те допуснати гола се компенсират от само 30 собствени

Пет от тях бяха отбелязани само в последните четири мача. Иван Пртажин е лицето на атаката, която като цяло е твърде безобидна, като с деветте си гола е отговорен за почти една трета от всички голове на Висбаден.

Той е на път да добави още няколко през следващите седмици, тъй като предстои решителен двубой: На 31 март, неделя, от 13:30 ч. на „Брита Арена“ пристига последният в класирането VfL Osnabrück, а пет дни по-късно, на 5 април, от 13:00 ч. Wehen гостува на шестнадесетия Hansa Rostock. С две победи отборът на треньора Маркус Каучински може да положи основите на оставането си в лигата. Във всеки случай 1:0 ще бъде достатъчно