Любопитно! Зрител замества съдията по време на победата в Мепен

Победата на SV Meppen с 2:1 при гостуването на SV Wehen Wiesbaden беше прекъсната за половин час. Благодарение на зрител обаче мачът можеше да продължи.

Това не се случва всеки ден. По време на мача между втородивизионния SV Wehen Wiesbaden и долнодивизионния SV Meppen в събота зрител влезе в ролята на редови съдия. В крайна сметка аутсайдерът изненадващо спечели с 2:1 (1:1) и отпразнува втората си поредна победа.

Но какво се случи? В 21-ата минута един от асистентите на съдията случайно изкълчи глезена си, докато се опитваше да избегне топката. След почивката за лечение той трябваше да бъде изнесен от терена на носилка.

Тъй като на стадиона нямаше четвърто длъжностно лице, което да замени контузения съдия, първоначално двата отбора бяха изпратени в съблекалнята при резултат 1:0 за Хесен. След кратка консултация по високоговорителите на стадиона е отправено запитване дали сред зрителите има съдия с необходимия лиценз.

Съдията наистина е намерен и играта е подновена след 30-минутно прекъсване. Гостите се справиха по-добре с неблагоприятните условия и обърнаха мача в своя полза.

След като в 14-ата минута Иван Пртажин изравни, в 26-ата минута Марвин Пурие изравни. Малко преди края Вили Евсеев подари на Мепен важните три точки (84.). В резултат на това червеният фенер в класирането поне временно бе предаден на FSV Zwickau. За Висбаден това е горчив удар в борбата за промоция.