Маацен развълнуван от феновете на BVB – „Нямам търпение за домакински мач“

Ian Maatsen скача направо в дълбокото при първото си излизане за Борусия Дортмунд. Той получава първо впечатление от феновете на BVB – и е възхитен.

В естеството на нещата беше, че повечето погледи и камери бяха насочени към Жадон Санчо след победата на Борусия Дортмунд с 3:0 в Дармщат 98.

Завърналият се веднага подготви Марко Ройс за 2:0. Изглеждаше почти като в старите времена. Другото зимно попълнение на BVB не беше толкова в центъра на вниманието: Ян Маатсен. Левият защитник под наем от ФК Челси бе включен директно в стартовата единайсеторка – и се справи повече от прилично без дълга фаза на опознаване.

„Когато излязох на терена, имах чувството, че играя с момчетата от години“, каза той в клубно интервю ден след дебюта си в BVB. „Имах добро усещане и веднага бях уверен в себе си.“ Той беше изненадан, че е на терена още от самото начало и че е изиграл пълни 90 минути. „Бях изненадан“, каза 21-годишният холандец. „Но дадох всичко от себе си.“

Маатсен е по-скоро сдържан, тих тип. Той казва същото и за себе си. Погазването пред феновете на Дортмунд, които пътуваха с него, все още не е част от обичайния му терен. Но имаше едно нещо, което той успя да вземе от него. Как се празнуват трите точки в BVB – и какви са привържениците. „Феновете са фантастични. Никога не съм виждал фенска маса като тази в Дортмунд, дори и да става дума само за гостуващ мач. Нямам търпение за първия домакински мач.“

Похвала от Един Терзич

За него той ще трябва да почака още малко. Следващият мач на Борусия Дортмунд е на стадион 1 на ФК Кьолн (20 януари, 15,30 ч.). Маатен също може да играе отново от самото начало. Думите на треньора на BVB Един Терзич на пресконференцията поне позволяват да се направи този извод: „Той изигра страхотен мач и даде представа на какво е способен.“ Той се надява, че Маацен може да надгради това представяне и дори да го подобри.

Първият домакински мач за Ян Маацен може да се окаже много специален. Това ще бъде Ревиердерби срещу VfL Бохум.