Мароко победи Испания и за първи път достигна четвъртфиналите на Световната купа – следващ съперник: Португалия

Радост в Мароко, а и не само там, след като националният отбор достигна четвъртфиналите на Световната купа. След мач на косъм, включващ продължения и дузпи с 3:0 срещу Испания, голямата изненада на Световната купа Мароко за първи път достигна до четвъртфиналите на Световната купа.

Само три други африкански държави са успели да се класират преди този отбор: Гана 2010, Сенегал 2002 и Камерун 1990.

Героят на мача беше вратарят Ясин Буну, с псевдоним Боно, който спаси две испански дузпи, преди бившият играч на Дортмунд Ахраф Хакими да изкупи мароканските фенове на стадиона на града на образованието с хладнокръвен, почти случаен удар, който ги изпрати в чист екстаз. Кореспондентът на Euronews Сам Ашу е бил на стадиона и съобщава: „Навсякъде около мен феновете плачеха от радост и не искаха да спрат. Те все още са там и вероятно ще празнуват до късно през нощта.“

Фейерверките продължиха и срещу Португалия, която се втурна в четвъртфиналите на Световната купа с карачо – и без суперзвездата Кристиано Роналдо в стартовите единадесет.

Европейските шампиони от 2016 г. победиха изненадващо слабия отбор на Швейцария с 6:1 (2:0) пред 83 720 зрители в Лусаил във вторник. Гонсало Рамос, който замени Роналдо в отбора, се отличи с три гола в 17-ата, 51-ата и 67-ата минута.Роналдо се появи в игра едва след 73-ата минута.

Другите голове за Португалия бяха дело на защитника Пепе (33-и), Рафаел Герейро от Дортмунд (55-и) и Рафаел Леао (90-и +2-и). За швейцарците само Мануел Аканджи (58.)