Мачове от 15-ия ден на Световната купа по футбол: Англия победи Сенегал, Франция победи Полша

След мачовете между Англия и Сенегал и Франция и Полша е ясно: Les Bleus и „Трите лъва“ ще се изправят един срещу друг на четвъртфиналите. Това вече се случи на Световната купа през 1966 и 1982 г. Англичаните печелят и през двете години.

Оливие Жиру и Килиан Мбапе вкараха за убедителната победа на Франция с 3:1 над Полша в последния 16-и кръг в Доха. Нападателят на Милан откри резултата точно преди почивката, за да се превърне във водещия голмайстор на страната си, а през второто полувреме Мбапе оформи крайния резултат.

Франция победи Полша с 3:1

Младата сензация вкара два фантастични гола, за да поведе в надпреварата за Златната обувка с пет гола. Роберт Левандовски реализира късна дузпа за 3:1, но това не беше достатъчно за поляците.

Полският национал Роберт Левандовски на тренировка преди мача с Франция, 04/12/2022 - Хулио Кортес/Copyright 2022 АП. Всички права запазени
Полският национал Роберт Левандовски на тренировка преди мача с Франция, 04/12/2022 – Хулио Кортес/Copyright 2022 АП. Всички права запазени

Франция се изправя срещу Англия, след като тимът на Гарет Саутгейт победи Сенегал с 3:0.

Англия победи Сенегал с 3:0

Мачът между Англия и Сенегал: След сравнително бавно начало на мача полузащитникът на Ливърпул Джордан Хендерсън отбеляза гол в 38-ата минута.

Хари Кейн възстанови преднината на Англия с първия си гол в турнира, а в 57-ата минута нападателят на Арсенал Букайо Сака сложи край на мача.

Английският национал Букайо Сака по време на мача срещу Сенегал, 04/12/2022 - Manu Fernandez/Copyright 2022 The AP. Всички права запазени
Английският национал Букайо Сака по време на мача срещу Сенегал, 04/12/2022 – Manu Fernandez/Copyright 2022 The AP. Всички права запазени

Англия и Франция са се срещали два пъти преди това на Световни купи, като „Трите лъва“ печелят през 1966 и 1982 г.

Мачът ще се играе в събота от 20:00 ч.