Мбапе и Жиру класират Франция на четвъртфиналите на Световната купа

В дуел между звездни нападатели световните шампиони Франция и Килиан Мбапе победиха Полша и Роберт Левандовски в последния 16-и кръг на Световната купа. Отборът на треньора Дидие Дешан спечели с 3:1 (1:0) на стадион „Ал Тумама“ в Доха в неделя. Оливие Жиру (44-ата минута) даде преднина на французите малко преди почивката след асистенция на Мбапе. След това суперзвездата на Пари Сен Жермен сам спечели победата пред 40 989 зрители с два брилянтни гола (74./90.+1).

Поляците, които достигнаха до елиминационната фаза на Световното първенство за първи път от 1986 г. насам, успяха да поддържат неравния двубой с големите фаворити по-отворен за дълги периоди от време, отколкото мнозина очакваха, но останаха твърде незастрашителни. Левандовски вкара гол в добавеното време от игра с ръка (90.+9) след видеозапис.

За французите това беше мач на рекордите: вратарят Уго Льорис изравни международния рекорд на Лилиан Тюрам със 142-рото си участие за „трикольорите“. Жиру задмина Тиери Анри с 52-ия си международен гол и вече е единственият рекордьор по голове за французите.