Мечтата за шампионска титла е разбита – BVB губи от Хофенхайм пред над 5000 фенове

На официалния празник Борусия Дортмунд и ТСГ Хофенхайм се изправиха в битка за шампионската титла на Германия за U19. TSG спечели с 3:1.

В четвъртък следобед на стадион „Нидеррайн“ в Оберхаузен се проведе големият финал за първенството на Германия за U19 между Борусия Дортмунд и TSG Хофенхайм. Двата отбора си осигуриха шампионската титла през този сезон и се класираха за финала чрез полуфиналите.

Пред фантастичната публика от 5 329 фенове Хофенхайм надделя с 3:1 (1:1) и бе коронясан за шампион на Германия за 2024 г., наследявайки FSV Mainz 05.

Но първо по важност: През първото полувреме се разви открит, разнообразен и динамичен мач. Хофенхайм започна по-добре: След прецизно изпълнение на свободен удар носителят на Световната купа за юноши до 17 години Макс Моерстедт изведе своя отбор напред (20′).

Оттук нататък и двата отбора имаха своите шансове, но BVB ставаше все по-активен – и най-накрая беше възнаграден на почивката: Младият Парис Брюнер надбяга добре своя съперник в 45-ата минута и от близко разстояние изравни. Отборите се оттеглиха на почивката при справедливо равенство 1:1

В началото на второто полувреме Дортмунд и Хофенхайм бяха равностойни и чистите шансове бяха малко. Именно поредната ситуация от засада доведе до гол: левият бек на Хофенхайм Паул Хенрих закова в мрежата пряк свободен удар – 2:1 за TSG (66′).

BVB бяха сравнително невпечатлени от възобновения дефицит и отново увеличиха натиска в заключителните етапи, но без да станат наистина убедителни. Нямаше ясни възможности за гол. Мечтата на шампионите приключи в 87-ата минута:

Дортмунд допусна фатална грешка при изграждането на играта си, от която Хофенхайм се възползва с ледена прецизност. Блесинг Маканда взе решение от единадесет метра, като топката кацна от вътрешната страна на гредата във вратата на BVB. Така новите шампиони на Германия бяха коронясани за