Младежът Кеке Топп разширява силната квота за DFB Juniors

Талантът на Шалке Кеке Топп е на международно пътуване с националния отбор на Германия до 19 години. Там той показа обичайната си способност да бележи.

Младият нападател на FC Schalke 04 Кеке Топп увеличи успешния си брой голове за националния отбор на Германия U19.

18-годишният младеж вкара малко преди края на победата на германския национален отбор със 7:0 срещу Малта, когато Топп беше заменен само няколко минути преди това. За нападателя, който играе за отбора Schalker A Juniors, това беше шести гол в седмото му международно участие.

Нещата в клуба се развиват още по-добре за него: В западната Бундеслига U19 Топп има десет гола след десет мача. Той се изравнява с Юлиан Райкхоф от BVB на върха в списъка на голмайсторите. Преди почти една година Топп се появява за първи и засега единствен път в професионалния отбор на Шалке (резерва в мача срещу Санкт Паули (1:2) във Втора лига).

Победата със 7:0 за германските юноши до 19 г. беше втората им в турнира в Малта. По-рано отборът на треньора Гуидо Щрайхсбиер спечели с 3:0 срещу Полша. Topp беше на терена от самото начало.

Освен това Джошуа Куарши беше част от стартовите единадесет и в двата мача. 18-годишният дефанзивен играч е тренирал в Rot-Weiss Essen, а през лятото преминава в TSG Hoffenheim, където дебютира в Бундеслигата преди почивката за Световното първенство.

В края на турнира Германия ще се изправи срещу U19 на Португалия. Мачът ще се играе в ранната вечер на вторник (18:00 ч.). След това на дневен ред за Топп е срещата с Шалке в края на годината: В последния мач преди зимната пауза от два месеца и половина Königsblauen ще бъде домакин на SC Paderborn (4 декември, 11:00 ч.).