Много добри подходи, но един основен проблем – престъплението виси на косъм

Rot-Weiss Essen пристигна в реалността. След един слаб мач в трета дивизия отборът на Есен е там, където бихте го класирали и вие.

При победа в 3-та дивизия на SSV Ulm 1846 Rot-Weiss Essen щеше да скочи на трето място. Може би първите хора щяха да започнат да говорят за промоция във Втора Бундеслига.

Деветдесетте минути на „Донаустадион“ доказаха защо това е напълно извън реалността, независимо от резултата в Улм. Ако всичко върви както трябва, RWE печели мачовете в лигата. Ако всичко не върви както трябва, изглежда като в Улм. Фактът е следният: RWE може да бъде доволен от начина, по който преминава сезонът досега.

Девет точки след седем мача е приблизително това, което можеше да се очаква от отбора. И повече, отколкото имаше на този етап преди година. Там те бяха шест точки след първата победа срещу Ауе в седмия ден на мача.

Три точки повече и вече някакви прозрения. Положителното е, че досега имаше няколко добри мача, 90-те минути в Улм за първи път бяха доста лоши и RWE за първи път напусна терена като явно заслужен губещ.

Също така беше ясно, че новите попълнения придвижват RWE напред. Като цяло отборът изглежда обещава повече по отношение на качеството, отколкото кадрите през миналия сезон.

В дефанзивен план отборът на Есен е доста труден за разбиване. Преди началото на мача RWE имаше най-добрата защита заедно с Динамо Дрезден. При 0:1 в Улм Якоб Голц допусна първия си гол след 542 минути. Изглежда, че можеш да разчиташ на работата си срещу топката, макар че тук в Улм имаше много какво да се подобри.

Да преминем към основния проблем на Есен: те не спечелиха достатъчно точки от приличните си изяви досега. Това се дължи най-вече на офанзивата на отбора на Дабровски.

Тук Есен не можа да преодолее елементарните положения. В предни позиции не се е случило изобщо нищо. Муса Думбуя и Рон Берлински, които досега си поделяха стартовите позиции в центъра на атаката, нямат отбелязан гол след седем мача заедно. Леонардо Вонич, който дойде от Нюрнберг с препоръката за двуцифрен актив в Регионалната лига (22 гола), също чака своя първи голмайстор.

А линията зад тях? Марвин Обуз, Айзея Йънг, Торбен Мюсел, контузеният в момента Томас Айзфелд – всички те имат своето игрово време, но са далеч от това да бъдат трайно убедителни.