„Мога само да се извиня на публиката“.

ФК Шалке 04 трябва да се вдигне отново след провала с 1:6 срещу РБ Лайпциг. Защото още в събота на „Арена“ пристига 1 ФК Кьолн.

Има дни, които просто трябва да бъдат забравени: FC Schalke 04 преживя такъв вторник вечер срещу RB Leipzig на 24 януари 2023 г.

Отборът от дъното на Бундеслигата падна с 1:6 срещу РБ Лайпциг. На полувремето резултатът вече беше 0:4 от гледна точка на Шалке. Въпреки че вторите 45 минути бяха по-добри, крайният резултат беше 1:6 – резултат, който просто не е достоен за FC Schalke 04.

Треньорът на Шалке Томас Рейс видя това по подобен начин в своя анализ. „Поздравявам RB Leipzig за напълно заслужената победа – дори на това ниво. Представянето беше абсолютно разочароващо. Можахме да се сравним с представянето във Франкфурт само в някои части на второто полувреме“, каза разочарованият Рейс.

Треньорът на футболистите продължи да обобщава: „На почивката ясно казах, че трябва да се представим по различен начин и да покажем, че имаме сърце и да отстояваме позициите си, дори и да изоставаме с 0:4. Ако, както през първото полувреме, не предприемаш никакви двубои и оставяш съперника да бяга, тогава нямаме работа в Бундеслигата, ако повторим това представяне. Знаехме, че Лайпциг са силни футболисти. За мен решаващият фактор беше, че не се борихме истински в двубоите, а се предадохме и позволихме на съперника да стигне до шестнайсеторката. Мога само да се извиня на публиката. Защото не можеш да се представиш така у дома. В неделя трябва да покажем друго лице.“

Шалке - РБ Лайпциг24. януари 2023 г.
Шалке – РБ Лайпциг24. януари 2023 г.

В неделя (15.30 ч., RevierSport-Liveticker) FC Schalke 04 ще играе отново. След това 1. FC Köln ще дойде на Veltins-Arena. И Кьолн започна бясно годината 2023: Докато Шалке загуби с 0:3 във Франкфурт и с 1:6 срещу Лайпциг, Кьолн спечели със 7:1 срещу Бремен и завърши наравно 1:1 с Байерн.

Но също така трябва да е ясно: Ако Шалке иска да запази надеждите си за оставане в Бундеслигата, трябва да покаже признаци на живот срещу 1. ФК Кьолн под формата на три точки!