„Мръсна игра! Не заслужаваше повече“

Rot-Weiss Essen не можа да стигне по-далеч от равенство без голове срещу борещия се за оцеляване SV Meppen в последния си домакински мач за годината. Играчите на RWE бяха разочаровани.

16 467 фенове, сред които около 1000 привърженици от област Емсланд, се отправиха на поклонение към стадион Хафенщрасе в сряда вечерта, за да гледат мача от трета дивизия между Rot-Weiss Essen и SV Meppen. След 90 минути зрителите не видяха голове – мачът завърши 0:0.

В крайна сметка и за двата отбора това е твърде малко. Но докато Мепенери все още бяха съгласни, играчите от червено-бялата страна бяха доста недоволни.

„Тя се въртеше напред-назад. Мисля, че в крайна сметка резултатът е добър. Това определено ни даде надежда. Нашите запалени по футбола фенове ни подкрепиха страхотно. Сега трябва да вземем това със себе си и да сме сигурни, че в събота срещу Оснабрюк наистина ще го направим“, обобщи пред „Magenta TV“ 36-годишният вратар на Мепен Ерик Домашке, който изигра първия си мач за сезона.

Домашке вижда напредък въпреки дванадесетия пореден мач без победа. Настроението в RWE беше различно. Повишеният отбор е непобеден вече шест мача.

Но крилото Лорънс Енали обобщи всичко в ефира на „Магента ТВ“: „Тази вечер не заслужавахме повече. Това беше мръсна игра! 90-те минути в неделя, след това двата дни почивка, днес 90-те минути, разбира се, че сте уморени. Но все пак това не е оправдание. Просто очаквахме много повече за този мач.“

След равенството 1:1 срещу Цвикау, RWE пропусна да спечели и домакинството си срещу Мепен, следващия отбор, който завърши на дъното на таблицата. Въпреки че напоследък има три поредни победи като гост – във Фрайбург, в Манхайм и в Олденбург – Есен чака три точки у дома от 19 септември – 1:0 срещу Саарбрюкен.

В понеделник, 14 ноември (19:00 ч., RevierSport live ticker), RWE ще се върне на пътя. Последният мач за годината е в TSV 1860 München.