Мукоко вкарва гол – U21 надделява срещу Естония

Германия U21 записа задължителна победа срещу Естония. Юсуфа Мукоко се разписа, както и играч на Гладбах, който се разписа на два пъти.

С победата с 4:1 срещу Естония германският национален отбор за младежи до 21 години записа третата си поредна победа. По този начин отборът на DFB запази чистата си голова разлика и остава на едно място с Полша, която е на върха в таблицата с един мач повече и ще гостува на Есен на Хафенщрасе следващия вторник (18:00 ч.).

При първата домакинска победа в настоящите квалификации за Европейско първенство в Падерборн нападателят на Борусия Дортмунд Юсуфа Мукоко беше сред голмайсторите за отбора на треньора Антонио Ди Салво пред 5493 зрители.

Германският отбор започна под натиск и имаше добри възможности в началото. Мерлин Рьол (10-и) и първият опит на Мукоко (13-и) обаче бяха спасени от алуминия за аутсайдерите от балтийските държави, докато Мукоко (24-и/33-и) и бившият играч на Дортмунд Ансгар Кнауф (28-и) бяха отказани от силния естонски вратар.

Седем минути преди дузпата на полувремето дори вратарят нямаше никакъв шанс: Максимилиан Байер набра скорост в центъра и с далечния си удар уцели вътрешната страна на гредата – 1:0 за Германия чрез нападателя на TSG Hoffenheim. Така се стигна и до съблекалните.

През второто полувреме отборът на DFB излезе по-добър и този път беше възнаграден за усилията си по-бързо: Талантът на BVB Мукоко, който отвреме-навреме действаше твърде упорито, най-накрая отбеляза с плътен удар в близкия ъгъл (53′).

Но това не беше краят на историята, тъй като естонците отказаха да се предадат. И те отбелязаха гол от нищото. След грешка в изграждането на играта гостите превключиха на скорост и Данил Кураксин затвори пред Ноа Атуболу, като не даде никакъв шанс на вратаря на Фрайбург (64′).

Естонците обаче не успяха да създадат повече опасни шансове и вместо това отново вкараха в другия край: Роко Райц от Гладбах вкара с отразен удар и изчистване в заключителните етапи (88./90.+4), за да направи крайния резултат 4:1. Четвърта победа в четири мача за състава на ДФБ, който може да се изравни с поляците в Есен и все още има в ръкава си догонващия мач срещу Израел.