Мусиала отказва ръкостискане – Щрайх се скара

FC Bayern е аут. Това беше горчива вечер за Джамал Мусиала. Но той не пожела да бъде утешаван от Кристиан Щрайх.

Това беше използвана вечер за Джамал Мусиала, заменен, предизвиквайки решителната дузпа за игра с ръка. В резултат SC Freiburg спечели с 2:1 при гостуването си на FC Bayern в четвъртфинала за Купата на DFB. Байерн отпадна от турнира. След последния съдийски сигнал Кристиан Щрайх искаше да стисне ръката на Мусиала в знак на утеха. Но Мусиала, както уловиха телевизионните камери, отказа ръкостискането и се избута покрай треньора на Фрайбург. В света на интернет започна дебат дали това е било неспортсменско поведение.

Във всеки случай Щрайх се скара след това, което показаха и камерите; в крайна сметка обаче този инцидент няма да го притеснява повече. Тъй като неговият отбор Фрайбург спечели за първи път в Мюнхен, четвъртият отбор в Бундеслигата е на полуфинал за Купата. „Вече толкова много пъти съм губил в Мюнхен. Сега трябва да ни се даде възможност да спечелим веднъж – от около 15 години насам“, обясни Кристиан Щрайх. И още: „Защитавахме се страстно, а също така се защитавахме добре. Отново и отново имахме освобождавания по дясната страна. Беше хубава вечер, но не е нужно и да я надценяваме“.

А Джамал Мусала? Защитникът на Байерн Матайс де Лигт го взе на подбив заради неумело предизвиканата от него дузпа за игра с ръка. „Джамал не е защитник. Сигурен съм, че Джамал ще се поучи от това.“ Треньорът на Байерн Томас Тухел заяви, че е „мега разочарован“, „но защо трябва да се ядосвам? Получихме два гола с два далечни удара, иначе не си спомням за някакви шансове. В края на краищата вината си е наша, знаем го. Печелим заедно и губим заедно.“

Сезонът на Байерн продължава да е колеблив. Забележителната победа на ФК Байерн с 4:2 над Борусия Дортмунд беше последвана от още един неуспех. Сега мюнхенци приемат Фрайбург този уикенд, което е своеобразен реванш. Може би Джамал Мусиала и Кристиан Щрайх все пак ще се намерят.