Мюнстер на първо място – Рьодингхаузен остава на върха – RWO отново разочарова

SC Preußen Münster пое еднолично лидерството в таблицата. RWO печели точка срещу Kaan-Marienborn, Аахен трета поредна победа.

SC Preußen Münster е едноличен лидер в Регионална лига Запад. Фаворитите за промоция победиха с 3:0 SV Lippstadt, като головете отбелязаха Андрю Вутен (42-ри) и Герит Вегкамп (84-ти, 90.+1). В същото време Каан-Мариенборн, които бяха с равен брой точки, изпуснаха точки у дома срещу Rot-Weiß Oberhausen, които бяха с намален състав.

Въпреки че промотираният отбор поведе след 17 минути чрез Даниел Хамел, Лерой-Жак Микелс (20-и) и Свен Крайер (28-и) бързо обърнаха мача. Каан-Мариенборн успя да изравни само чрез Маркус Пазурек (66 г.).

SV Rödinghausen допълнително подчерта амбициите си за настоящия сезон и се изкачи на второ място: В домакинския си мач срещу отбора на Фортуна Дюселдорф U23 отборът на треньора Карстен Румп отбеляза категорична победа с 4:1. Дамян Марсета (43., 62.), Никлас Виман (55.) и Рамиен Сафи (64.) вкараха голове за източновестфалците. Марсел Мансфелд успя да вкара само утешителния гол в 76-ата минута.

Междувременно Алемания Аахен отбеляза третата си поредна победа: в домакинския си мач срещу SC Wiedenbrück отборът на Килич спечели с 3:2. Франко Узелац (21-ви) и Елсамед Рамай (31-ви) бяха осигурили преднина от 2:0, която Wiedenbrück изравни чрез Станислав Фелер (42-ри) и Манфредас Рузгис (56-ти). Победният гол за Аахен отбеляза Дино Баирич в 62-ата минута

Около половин час преди началото мачът между 1. FC Бохолт и Фортуна Кьолн беше отменен, тъй като теренът беше негоден за игра. За раздразнение и на двата клуба.

Още в петък вечерта Rot Weiss Ahlen нанесе осмо поражение в осмия мач на SV Straelen, като спечели с 2:0. Мачовете между втория отбор на Борусия Мьонхенгладбах срещу Ватеншайд и мачовете между U23 на Шалке срещу 1. FC Düren и U21 на 1. FC Köln срещу Wuppertaler SV ще последват в неделя.