Мюнстер отново вкарва гол, Манхайм не може да окаже по-голям натиск върху MSV

Preußen Мюнстер обърна мача във Валдхоф Манхайм – но все пак трябваше да се задоволи с точка след мечтан гол.

След емоционалната победа срещу Rot-Weiss Essen (2:1) Preußen Münster искаше да добави към актива си в трета дивизия и гостуването на Waldhof Mannheim. Но това начинание се получи само в ограничена степен. След 90 минути резултатът беше 2:2 (0:1).

В резултат на това Манхайм не успя да окаже реален натиск върху MSV Дуисбург под формата на три точки преди домакинството на зебрите срещу Jahn Regensburg в 19:30 ч.

Преди мача треньорът на Мюнстер Саша Хилдман говореше за чудодейна торба на Манхайм, след като само преди няколко дни те бяха сменили треньора си и в последния момент подписаха договори с няколко нови играчи.

Няколко седмици по-рано Терънс Бойд вече беше пристигнал и се възползва от първия реален шанс в мача след само единадесет минути – за радост на новия треньор Марко Антверпен, който със сигурност си е представял това начало. Въпреки това преднината от 1:0 продължи само 13 минути, тъй като след това Нико Кулис вкара за 1:1. Резултатът остана равен до почивката.

Манхайм имаше първите две големи възможности след почивката. Първо обаче подписалият през зимата Кевин Годен (от 1. ФК Дюрен) не успя да преодолее стража на СКП Максимилиан Шулце-Нихуес, а след това Бойд стреля над вратата от четири метра. Домакините вече натискаха и пропуснаха следващия си шанс от голям калибър малко след двубоя. Бойд имаше напълно свободен удар с глава от шест метра, но той беше твърде лошо поставен (54′).

Това беше и събуждането за Мюнстер, който имаше своите добри сцени в последствие. Все пак резервата Герит Вегкамп на два пъти пропусна от обещаващи позиции да направи резултата 2:1 за гостите.

Което след това все пак дойде. Първо резервата Шайбу Убеяпва заби топката в напречната греда. След последвалото центриране Вегкамп се разписа с глава и даде преднина на Мюнстер. Но Манхайм имаше отговор. И то какъв отговор. Току-що влезлият като резерва Марсел Зеегерт получи топката на 30 метра от вратата и стреля неспасяемо в левия ъгъл – 2:2. Резултатът се запази, а Мюнстер със сигурност може да живее с точката по-добре от Манхайм.

Манхайм продължава кампанията си в събота (10 февруари, 14:00 ч.) в SSV Ulm. По същото време Преусен Мюнстер играе у дома с SV Sandhausen