Мюнстер прави двуцифрен резултат, Каан-Мариенборн трепери, Рьодингхаузен напредва

Последните три мача от първия кръг на Вестфаленпокал се изиграха в сряда. Четири отбора от регионалната лига участваха в микса

SV Rot-Weiß Hünsborn – SC Preußen Münster 0:13

Фаворитите от Мюнстер поеха контрола върху мача срещу отбора от Ландеслигата. И бяха възнаградени още в началото. Нападателят Герит Вегкамп даде преднина на отбора от регионалната лига след единадесет минути с дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Торбен Детърс. Това беше началото на мач по стрелба. На почивката резултатът беше 6:0 след нови голове на Дариус Гиндовеан, Вегкамп (2), Детърс и Кевин Шахт.

След почивката Дениз Биндеман покачи на 7:0. Последваха голове на Нико Кулис, Гиндовеан, Хенок Теклаб (2), Ясин Бушама и Манфред Осей Квадво срещу безпомощните аутсайдери.

След гръмката победа Мюнстер продължава кампанията си в регионалната лига у дома срещу Гладбах II в събота (14:00 ч.).

Türkspor Dortmund – 1. FC Kaan-Marienborn 0:1

Преминалият в регионалната лига Каан-Мариенборн се справи много трудно със силния отбор от Вестфаленлигата. След гол на Дин Алайбегович гостите се прибраха в съблекалнята с преднина от 1:0, въпреки че домакините също имаха своите възможности. След смяната играта остана вълнуваща до последния съдийски сигнал, но голове не бяха отбелязани и Каан-Мариенборн успя да се класира за втория кръг. Следващият мач ще бъде срещу TuS Bövinghausen, които бяха повишени в Оберлига Вестфален.

SV Rödinghausen – SV Lippstadt 2:1

Най-добрият мач от първия кръг. Два отбора от регионалната лига помежду си, като и двата не искаха да отпаднат още в първия мач. И двата отбора започнаха силно лигата, като спечелиха по три от четирите си мача. В сряда SV Rödinghausen спечели с 2:1. Lippstadt започна по-добре и поведе чрез Луис Ортман (50-и). Но SVR се противопостави само две минути по-късно – Адриан Браво Санчес изравни. Когато всичко изглеждаше така, сякаш няма да има победител след 90 минути, Нико Тюбинг, който беше заменен след 73 минути, вкара в добавеното време, за да спечели мача за домакините.