Най-добра крайна позиция въпреки поражението с 0:6 за SGS Essen – MSV остава без победа

SGS Essen бе категорично победен от втория в класирането VfL Wolfsburg в последния ден от женската Бундеслига. Жените на MSV Дуисбург отпаднаха от надпреварата без победа.

Женската Бундеслига също приключи на Светли понеделник с 22-ия и последен мач от първенството. Шампионатът вече беше извън обсега на ФК Байерн и всичко беше ясно и в подземието. Двата изпаднали отбора, 1. FC Nürnberg и MSV Duisburg, се срещнаха в директен двубой.

MSV искаха да се сбогуват в последния мач с първата си победа за сезона – но не успяха да го направят. Малко преди почивката Медина Десич даде преднина на FCN (41′), която Лара Шмидт увеличи в заключителните етапи (81′). Изравнителното попадение на Тарин Рийс във втората минута на продължението дойде твърде късно. Зебрите претърпяха поражение при гостуването си с 2:1, като по този начин остават с оскъдните четири равенства и 18 поражения без спечелена тройка в Лига 2.

Сезонът беше много по-успешен за SGS Essen, последният изцяло женски клуб, който продължава да се представя добре. В края на сезона обаче последва още едно тежко поражение. Отборът на Маркус Хьогнер загуби с 6:0 от втория в класирането и носител на купата VfL Wolfsburg.

Ранно двойно попадение, ранно отстраняване

Шантал Хагел (10) и Ева Пайор (11) откриха резултата в началото на домакинството на „вълците“. Когато в 20-ата минута стражът на СГС София Винклер беше изгонена за аварийно спиране, всичко най-накрая беше ясно.

Пайор, която през лятото напуска VfL, завърши хеттрика си с още два гола до почивката (24./35.), а Вивиен Ендеман направи 0:5 от гледна точка на Есен на полувремето (45.+3).

След почивката десетте футболистки на Есен дадоха много по-добър отпор на VfL, които успяха да се разпишат само още веднъж. Юле Бранд отбеляза в 83-ата минута, за да оформи крайното 6:0.

Поражението обаче не може да засенчи впечатляващия сезон за Есен. Тъй като TSG Хофенхайм загуби с 4:1 от шампиона ФК Байерн, SGS завърши сезона на четвърто място. За 20 години в Бундеслигата това се е случвало само веднъж: През сезон 2018/19 г. Есен завърши след Волфсбург, Байерн и Турбин Потсдам. Клубът никога не се е справял по-добре.

Четвъртото място в женската Бундеслига обаче не е достатъчно, за да се класираш за международен турнир. Там догодина ще се състезава и топ триото Мюнхен, Волфсбург и Айнтрахт Франкфурт.