Най-добрите отбори се сближават, ETB печели с намален състав

В Оберлига Нидеррайн водещите отбори не изпускат нервите си и стигат до победи. ETB Шварц-Вайс Есен печели в равностойна среща.

Завърши осмият ден от мача в Oberliga Niederrhein. Още в събота нямаше победител в топ мача между Sportfreunde Baumberg и TVD Velbert (2:2), докато 1. FC Kleve и VfB Hilden празнуваха победи. По този начин кризата в KFC Uerdingen се задълбочи.

Германиа Ратинген остава първи преследвач на Sportfreunde Baumberg. С победата си с 3:1 (2:0) в Адлер Юнион Фринтроп, Ратинген си осигури второто място срещу 1. FC Kleve и се доближи на три точки от лидерите в лигата.

SV Straelen следва след Ratingen в таблицата. Изпадналият от Регионалната лига отбор започна добре срещу Sportfreunde Hamborn и бързо поведе с 2:0 благодарение на двойното попадение на Педро Сехас (19-и) и Том Хирш (23-и). SVS продължи да увеличава резултата и след почивката, като Хирш вкара втория си гол (58-и), Такуми Янагисава (64-и) и Маркус Мюлер (82-и) осигуриха категоричния краен резултат 5:0.

ЕТБ Шварц-Вайс Есен получи промотиран отбор – ФК Мюлхаймер. И мачът започна обещаващо за ETB, Тимур Кесим (24-и) изведе домакините напред с 1:0 пред 336 зрители на стадион „Уленкрюг“. Малко след това обаче последваха лоши новини за отбора от Есен, когато Джулиано Цимерлинг беше изгонен (34-та), но ETB все пак си осигури преднина, отивайки на полувремето.

След това Шварц-Вайс, разбира се, се занимаваше предимно със защитата на играта, докато мюлхаймци инвестираха много, но първоначално създадоха твърде малко чисти шансове. Напротив, Самуел Овусу Адай увеличи преднината на 2:0 само 20 минути преди последния съдийски сигнал. Голът на Ахмет Малик Узун в 90-ата минута направи срещата още по-вълнуваща, но ETB успя да удържи преднината си с десет души.

Победа на Schonnebeck навън – победа на Büderich в двубой от сутерена

SpVg Schonnebeck трябваше да играе с TSV Meerbusch. След като се прибраха в съблекалнята без гол, отборът на Schonnebeck излезе на почивката в идеална форма. Калвин Кюпер не се нуждаеше от нито една минута, за да вкара за 1:0 (46.) за домакините. Конор Давид Тьонис добави 2:0 (72.), а Тим Винкинг (82.) оформи крайното 3:0.

ФК Бюдерих спечели с 2:0 двубоя си от сутерена на SV Sonsbeck, а Union Nettetal победи VfB Homberg с 3:1.