Намерен е съперникът на Аахен за полуфинала – Дюрен обръща двубоя от регионалната лига

В четвъртфинала за Купата на Среден Рейн Фортуна Кьолн взе ранна преднина срещу 1 ФК Дюрен. Жълт картон обаче сигнализира за повратния момент.

Двата клуба от Mittelrheinliga TuS Blau-Weiß Königsdorf (3:0 при гостуването на Borussia Freialdenhoven) и Bonner SC (2:1 н.в. срещу Eintracht Hohkeppel), както и лидерът в регионалната лига Alemannia Aachen, който победи третодивизионния Viktoria Köln с 2:0, вече бяха резервирали мястото си на полуфиналите на Mittelrheinpokal. Беше решено също така, че BSC ще бъде домакин на Кьонигсдорф в сблъсъка от Лигата на Среден Рейн. Оставаше само да се реши кой ще бъде домакин на Аахен на „Тиволи“. След победата с 3:1 при гостуването на Фортуна Кьолн беше ясно, че това ще бъде 1. FC Düren.

Първоначално Кьолн беше този, който започна малко по-активно на своя стадион, но не успя да създаде опасност в началото. На другия край Симон Бройер за първи път тества стража на Фортуна Андре Вайс (15-та минута). Едва след изтичането на половин час Фортуна сътвори сензационно попадение. Изстрел на Анри Матер беше спасен от Яник Тайсен във вратата на Дюрен, но Леон Демай избута отскочилата топка над линията – 1:0 за домакините!

Преди почивката обаче се стигна до още едно изнервяне: след спречкване между Ромео Айгбекаен и Доминик Ернст се стигна до сбиване, като и на двамата бе показан жълт картон (38′) – и това щеше да има последствия за единия от тях.

Малко след края на полувремето Ернст закъсня срещу резервата на Дюрен Винсент Гаймер и беше изгонен с жълт картон (48′). Така Дюрен имаше повече от 40 минути числено превъзходство, за да обърне мача

Aigbekaen инициира обрата

Именно Айгбекаен, човекът, който беше замесен в първия жълт картон на Ернст, инициира обрата малко след това. След пропуск от Симон Бройер нападателят стигна до топката пред вратаря Вайс и отбеляза изравнителното попадение (59′).

Първоначално Кьолн се задържа с десет души, но в 78-ата минута дойде моментът. Влезлият като резерва Юлиан Попович вкара от остър ъгъл за 2:1, а Бройер, който е роден в Кьолн и до зимата има договор с 1. FC Köln II, направи 3:1 в 84-ата минута.

Това означава, че полуфиналът за купата на Mittelrhein в Тиволи между 19 и 21 март ще бъде не само сблъсък от регионалната лига, но и дерби. Стадионите на двата клуба се намират само на около 30 километра един от друг