Неуспешен старт на Световната купа: Германия губи от Япония с 1 : 2

Това беше нищо! Отборът на Германия допусна поредното поражение на откриването на Световната купа в Катар. Както и през 2018 г., първият мач беше загубен. Два джокер гола на двама японски професионалисти от Бундеслигата решиха мача. След като Илкай Гюндоган даде преднина на Германия (33-ата минута), Рицу Доан от Фрайбург (75-ата минута) и Такума Асано от Бохум (83-ата минута) вкараха голове. Дори и в повече от осемте минути игрово време отборът на националния треньор Ханси Флик не успя да отбележи гол. Шансовете, които те използваха, бяха основният недостатък срещу силните японци на стадиона в Доха, който беше изпълнен с 42 608 зрители.

Протест след забраната на една любов

Непосредствено преди началото на срещата капитанът Мануел Нойер и неговите съотборници се появиха на публично място. След забраната за носене на капитанската лента „One Love“ Нойер и десетте му съотборници демонстративно държат ръце на устата си по време на отборната снимка.

Протестен знак на германския отбор преди мача с Япония Eugene Hoshiko/Copyright 2022 The AP. Всички права запазени

Германският министър на вътрешните работи Нанси Файзер носеше лентата „One Love“ на стадиона в Доха.

Нито едно от двете очевидно не беше показано на официалните телевизионни снимки от Катар.

След мача повечето германски играчи вдигнаха ръце от ужас. Резултатът 1:2 поставя хората на Ханси Флик под огромен натиск. Във втория мач срещу Испания следващата неделя всичко е заложено на карта в борбата за място в последните 16. Ако не успеят да вкарат гол срещу фаворитите за Световната купа, германският национален отбор може да бъде елиминиран от предварителния кръг, точно както беше в Русия през 2018 г.