Новото зимно попълнение Тогбеджи дава надежда на привържениците

Защитникът Джейсън Тогбеджи има договор с Вестфалия Херне от втората половина на сезона и е едно от светлите петна в отбора на Хайретин Челик.

Вестфалия Херне продължава да се бори срещу изпадане във Вестфаленлига II. Все още всичко е възможно. Разликата до мястото, което не позволява изпадане, заемано от местния съперник SV Sodingen, е само четири точки. Въпреки това Sodingen са изиграли два мача по-малко и все още могат да увеличат преднината си.

Треньорът Хайретин Челик и неговият екип искат да избегнат най-лошия сценарий и затова направиха редица промени в състава през зимния трансферен период. Наред с други, Джейсън Тогбеджи бе привлечен от ETB Schwarz-Weiß Essen. От този момент нататък 21-годишният защитник играе важна роля и не пропуска нито една минута през втората половина на сезона.

В домакинския мач срещу СК Нехайм (2:3) отборът от Херне изпусна победата от ръцете си в добавеното време и пропусна да спечели втори поредни три точки след 2:1 във ФК Изерлон. Горчив неуспех, който първо трябва да бъде преработен психически. „Всъщност ние трябва да спечелим мача. Особено в сегашната ситуация, разбира се, е много горчиво“, заяви Тогбеджи.

В личен план нещата за бившия юноша на VfL Бохум вървят добре. В ЕТБ Тогбеджи не излезе извън ролята на допълнителен играч и сега може да се докаже на висше ниво с Вестфалия. „Много добре ми се отразява това, че мога да играя 90 минути седмица след седмица. Така възвръщаш собствената си увереност.“ Ето защо за него няма значение на коя позиция играе. В последните няколко мача тренираният централен защитник беше преместен от треньора си в лявата част на отбраната.

Челик казва за развитието на левичаря: „Джейсън получи възможност да играе при нас. Разбира се, това е добре за него. Той е прекрасно момче. Надявам се, че ще продължи да го прави и ще продължи да марширува за нас.“

Има живот в отбора

Джейсън Тогбеджи

Тогбеджи беше видимо натъжен след загубата на домакинския мач, но в същото време даде да се разбере, че настроението в съблекалнята няма да остане такова за дълго. Няма много време да си заравя главата в пясъка. През следващия уикенд Херне ще гостува на четвъртия в класирането RSV Meinerzhagen (2 април, 15:30 ч.).

Роденият в Есен играч даде на привържениците малко надежда за предстоящите мачове: „В отбора има живот. Не се отказваме от себе си и сме убедени, че можем да запазим мястото си в лигата. Отборът разполага с необходимите качества, за да го направи. Просто трябва да продължим напред. След това ще се възнаградим и сами, както направихме срещу Изерлон.“