Но по-лоша контузия – Уедраого напуска рано Световната купа U17

Assan Ouedraogo се завръща в FC Schalke 04 по-рано от очакваното. Но причината предизвиква безпокойство у втородивизионния клуб. Това е настоящата ситуация.

Германският национален отбор U17 ще трябва да се справи без Асан Уедраого на Световното първенство в Индонезия. Полузащитникът от втородивизионния клуб ФК Шалке 04 напусна отбора поради контузия в глезена. Отборът от Гелзенкирхен направи това съобщение в четвъртък.

В мача от групата срещу Нова Зеландия (3:1) в сряда Уедраого беше заменен малко преди полувремето след тежък фаул от страна на съперника. Ден по-късно Уедраого все още изпитваше болки, поради което представителите на DFB решиха да направят снимка в болница.

Това показа в четвъртък вечерта, че контузията на 17-годишния футболист е по-тежка от първоначално поставената диагноза. От клуба съобщиха, че снимките са били изпратени на Шалке. След завръщането му в неделя (19 ноември) ще последват допълнителни прегледи от лекар на отбора на кралскосините в Гелзенкирхен.

Още преди турнира в Шалке имаше опасения за контузията на Уедраого, тъй като той пропусна последните три състезателни мача заради постоянна травма на бедрото. Въпреки че клубът му го класифицира като „негоден за игра“ за мача с Елверсберг миналия петък, Уедраого се появи за кратко два дни по-късно на Световното първенство за юноши до 17 години при откриващата победа на Германия над Мексико с 3:1.

Какво каза спортният директор Андре Хехелман след контролния мач на Шалке срещу белгийския втородивизионен отбор Маасмехелен, можете да прочетете тук в WAZ+.

Германският отбор с треньор Кристиан Вюк се класира предсрочно за 16-ия кръг благодарение на победата си срещу шампионите на Океания. Те ще играят с Венецуела в груповата фаза в събота. Въпросът дали Уедраого ще може да се завърне в отбора на по-късен етап първоначално беше отворен – и вече е решен.