Нюрнберг въздъхна с облекчение, а Кайзерслаутерн продължава да мечтае за промоция

22-ри ден от мача във Втора Бундеслига: Кайзерслаутерн и Нюрнберг печелят, Падерборн се разминава със скок към мястото на изпадащите.

1. фК Нюрнберг постигна важен успех в битката за изпадане във 2-ра Бундеслига. С бившия спортен директор Дитер Хекинг на пейката французите спечелиха с 1:0 (0:0) срещу последния в класирането SV Sandhausen в събота. Квадво Дуа отбеляза победното попадение с дузпа в 86-ата минута. В резултат на това Нюрнберг се изкачи до дванадесетото място в таблицата за момента.

СК Падерборн се справи само с 1:1 (1:0) в гостуването си на Холщайн Кил. Равенството попречи на отбора на треньора Лукас Квасньок да прескочи зоната на изпадащите и той остава на четвърто място. Гостите останаха с десет играчи след жълт картон в 29-ата минута. Кайзерслаутерн изостава с една точка от Падерборн на пето място.