Опасения за Moukoko – ранно отпадане от турнира за Купата на DFB в Щутгарт

Youssoufa Moukoko трябваше да внесе различен елемент в играта на Борусия Дортмунд във VfB Stuttgart. Но той трябваше да напусне терена преждевременно.

Лоши новини за Борусия Дортмунд: нападателят Юсуфа Мукоко получи контузия в мача от 16-ия кръг на Купата на DFB във VfB Щутгарт и трябваше да напусне терена само след 25 минути. Той беше заменен от Никлас Фюлкруг, който Един Терзич първоначално беше наредил на пейката.

След една от малкото атаки на Борусия Дортмунд през първото полувреме Мукоко изведнъж бе оставен непокрит в наказателното поле, след като преди това Марсел Сабитцер бе ударил напречната греда. Първоначално беше невъзможно да се разбере какво се е случило с Мукоко. Признаците сочеха мускулна травма.

Всъщност Моукоко трябваше да даде на BVB повече скорост във VfB Stuttgart, тъй като Дортмунд искаше да разчита на контраатаки от компактна защита. Нападателят има много повече скорост от Фюлкрюг, който тогава влезе на мястото на Мукоко.

Мукоко преживя труден период в BVB през този сезон и взе участие само в няколко мача. Той игра 45 минути срещу Айнтрахт Франкфурт – най-дългият му престой в Бундеслигата през този сезон. Той игра 90 минути срещу TSG Hoffenheim при победата с 1:0 в последния кръг на Купата на DFB.

Горчива новина за BVB: още един нападател в момента има сериозни проблеми. Себастиен Халер дори не е в състава на Борусия Дортмунд за мача за Купата на ДФБ срещу ВфБ Щутгарт, защото има проблеми с коляното. Той отсъстваше и срещу Борусия Мьонхенгладбах поради заболяване. Освен това той е бил в състава само в последните мачове – но никога не е участвал. Изглежда, че не е в пълна форма.

Ако Мукоко сега също е аут за седмиците до края на годината, BVB ще разполага само с един боеспособен нападател в лицето на Фюлкрюг. Въпреки това на отбора на Един Терзич все още му предстоят четири състезателни мача преди Коледа – три от тях в Бундеслигата