Освободителна стачка във Висбаден – ужасяващият рекорд на Зигнер приключва

MSV Duisburg спечели откриващия мач от 14-ия ден на трета дивизия в SV Wehen Wiesbaden с 3:1 (0:0). Зебрите вкараха два гола в рамките на 60 секунди.

Тенденцията на спад на MSV Duisburg приключи, както и личният рекорд на Торстен Цигнер. Докато треньорът на MSV успя да спечели три точки за първи път след шест лични поражения срещу Wehen Wiesbaden, неговият отбор отпразнува първия си успех след три мача без победа (3:1) пред 3593 зрители на Brita Arena и постигна важна победа с три гола в битката за изпадане в трета дивизия.

Зигнер привлече родния Баран Могултай на мястото на левия бек Никлас Кьоле, който беше колеблив срещу Виктория Кьолн, и донякъде изненадващо се отказа от алтернативния нападател Чинеду Екене в състава. Джошуа Битер се завърна на скамейката на Дуисбург след прекъсването си заради контузия, но първоначално трябваше да застане зад Ролф Фелтшер.

Препълненият блок за гости на иначе празния стадион на четвъртия отбор в таблицата привлече вниманието с пиропатрон при влизането на отборите. Подкрепян от 700 привърженици, Азиз Бухаддуз пропусна ранния шанс да поведе. Нападателят за малко не уцели далечния ъгъл от остър ъгъл след хвърляне на топката (6-и). След това домакините поеха контрола. Бенедикт Холербах пропусна от 16 метра, защото Фелтшер не беше изчистил достатъчно чисто (23).

Малко след това Зебрите се представиха с повече самочувствие и явно по-агресивни. Отборът на Зигнер имаше добри моменти на преход и два опасни гола на Бухаддуз и Стопелкамп в рамките на няколко минути, и двата след силна подготовка от страна на Марвин Аджани. Мароканецът не успя да преодолее от близко разстояние и стража на SVWW Артур Лиска (35 г.). Отборът на Майдерих трябваше да се ядоса, че се прибра в съблекалнята без гол.

Note
Note

Ziegner в началото на второто полувреме включи Коля Пуш, който напоследък е по-скоро бекроувър, вместо незабележимия Йонас Михелбринк. Първата възможност бе за домакините, но Винсент Мюлер успя да избие удара на Холербах (51.). Тогава зебрите се зарадваха. Бярке Якобсен се опита да изчисти ниско центриране на Стопелкамп отдясно и удари вратаря Лиска. Топката се отби от него и влезе в собствената му врата. Само минута по-късно Дуисбург покачи на 2:0, като Лиска първо спаси силен удар на Пуш, а топката се отби от напречната греда и се върна право в жокера на MSV, който решително насочи за 2:0. Перфектно изпълнен тъчдаун от капитана на SVWW Йоханес Вурц върна Висбаден бързо назад – 2:1 (63.).

Wehen Wiesbaden - MSV Duisburg28. октомври 2022 г.
Wehen Wiesbaden – MSV Duisburg28. октомври 2022 г.

МЅѴ не остана впечатлен и направи всичко ясно с подвиг минута преди края. Независимо дали е искал или не: Стопелкамп пресече топката от десния ъгъл в лявата греда. Това е първият му гол от 21 август насам при гостуването в Мепен с 3:0. Благодарение на доброто си представяне Зебрите бяха възнаградени с третата си победа като гост през сезона. В събота, след седмица, SpVgg Bayreuth гостува на Schauinsland-Reisen-Arena