Освободителният удар на Зиген в двубой в мазето

Sportfreunde Siegen са първите победители от 15-ия ден в Оберлига Вестфалия. Отборът на Зиген отпразнува победата с 3:0 в дербито срещу TuS Erndtebrück.

В петък вечерта Sportfreunde Siegen и TuS Erndtebrück откриха 15-ия мач от Оберлига Вестфалия. Домакините запазиха категорична преднина в дербито на Зигерланд с 3:0 (2:0) в крайна сметка.

Това беше важен мач и за двата отбора в битката за изпадане. След 90 минути отборът от Зиген се радваше, че временно се е изкачил над върха на лигата и е задминал отбора от Ерндтебрюк, който с второто си поредно поражение се плъзна още по-близо до местата за изпадане.

Домакините започнаха с летящ старт на стадион „Лаймбахщадион“. Нападателят Мишел Харер (3-ти, 6-ти) даде аванс на Sportfreunde от 2:0, а през второто полувреме Бенит Динай (52-ри) направи ясна четвъртата победа на Зиген през сезона – трета на собствения им стадион.

„Комплименти за отбора, допуснахме много малко и можехме да решим мача след дванадесет минути. Щастливи сме, че взехме победата, която е добра за всички“, заяви треньорът на Зиген Лириан Гергури в Instagram за победата в дербито.

Най-добрият квартет около TuS Bövinghausen в неделя

Останалата част от лигата завършва 15-ия ден в неделя. Особено в горната част на таблицата е много напрегнато. Първите четирима в таблицата са разделени само от четири точки. В оставащите три мача до зимната пауза грешните стъпки могат да струват скъпо.

На върха на таблицата TuS Bövinghausen посреща SpVgg Vreden (12-о място). С три победи зад гърба си лидерите в лигата искат да направят следващата стъпка към есенния шампионат. Vreden и съперникът му Preußen Münster II, който е домакин на TSG Sprockhövel, също ще искат да предотвратят това.

Останалите членове на топ квартета също са изправени пред предизвикателство. Виктория Клархолц (3-то място) трябва да пътува до ASC 09 Дортмунд, докато четвъртият Вестфалия Райнърн също иска да запази връзка с челните позиции срещу Айнтрахт Райн.