Оспорван плейоф за изпадане – Висбаден все още трепери да избегне изпадане

След завръщане с два гола SV Wehen Wiesbaden е на крачка от победата в първия мач от плейофа за изпадане в Регенсбург. Но Jahn нанася ответен удар.

SV Wehen Wiesbaden все още треперят за оставането си във Втора Бундеслига. В първия мач от плейофа за изпадане при Jahn Regensburg отборът на треньора Нилс Дьоринг успява да се справи само с 2:2 (0:1).

Вехен завършва на 16-о място в редовния сезон, а едва миналото лято Висбаден е повишен във 2-ра дивизия за трети път в историята на клуба.

Нападателят на Регенсбург Ноа Ганаус (32 г.) беше извел своя отбор напред през първото полувреме. След почивката Робин Хойзер от Висбаден е изравнил в 66-ата минута, а малко след това Джон Иредейл (72) е обърнал мача. Преднината обаче не трая дълго, тъй като Доминик Котер (80) отговори с гол на Регенсбург.

Висбаден надделя в решаващите мачове за промоция и изпадане между 2-ра и 3-та дивизия през 2019 г., Регенсбург направи това през 2012 и 2017 г. Ако хесенци успеят да избегнат изпадането пред собствените си фенове във втория мач във вторник (20:30 ч./Sky), това ще бъде едва вторият път в историята на клуба, в който те успяват да останат във 2-ра дивизия – последният път беше през 2008 г.

Статистика за мача

Регенсбург: Гебхардт – Цигеле, Балас, Бройниг, Шьонфелдер – Гайпл, Булич – Фабер (85. Хайн), Виет, Котер (90. Майер) – Ганаус.

Висбаден: Щрицел – Анга (46. Мокенхаупт), Матисен, Вукотич – Гопел (82. Карстенс), Фехнер, Бенетс (46. Гюнтер) – Хойзер, Ковачевич (46. Лий) – Пртажин, Аграфиотис (70. Иредал).

Съдия: Tobias Reichel (Sindelfingen)

Голове: 1:0 Ganaus (27′), 1:1 Heußer (66′), 1:2 Iredale (71′), 2:2 Kother (80′)

Жълти картони: Ballas, Breunig – Bennetts, Angha, Mockenhaupt, Lee

Зрители: 13 378