Отборът и Дабровски празнуваха със скандирания след победата като гост

Третодивизионният отбор Rot-Weiss Essen отново е четвърти в таблицата! В събота РВЕ спечели с 3:1 (1:0) при гостуването си на водещия клуб SSV Jahn Regensburg.

В края на английската седмица Rot-Weiss Essen пътуваха до Бавария за втори пореден път и гостуваха на лидерите SSV Jahn Regensburg. След последните четири поражения в гостувания есенчани бяха решени да обърнат нещата в своя полза.

Не беше казано по-рано, отколкото направено: RWE отпразнуваха триумфа с 3:1 като гост на водещия клуб и най-накрая успяха да отпразнуват трите точки далеч от дома с повече от 800-те фенове, които пътуваха с тях.

Елиас Хут (15-и) с автогол, Седрик Харенброк (59-и) и Марвин Обуз (66-и) бяха голмайсторите за ефективните и страстни гости. Последният гол на Регенсбург, дело на Ноа Ганаус (84), дойде твърде късно и не успя да предотврати четвъртата победа на Есен като гост за сезона.

След края на мача феновете и играчите в продължение на няколко минути празнуваха изненадващия обрат. „Един ден, един ден, един ден това ще се случи и тогава ще отидем в Рощок, за да видим RWE“, скандираше на висок глас блокът на гостите. Старши треньорът на RWE Кристоф Дабровски също беше отпразнуван със скандирания от главната трибуна, докато вървеше към интервюто с „магентата“

Това е наистина добро усещане. В този момент трябва да подчертая, че имаме 42 точки след 25 мача. Толкова точки имахме и миналата година след 38 мача. Според мен това е огромно постижение на отбора в момента. Огромен комплимент за това.

Кристоф Дабровски

Треньорът, който трябваше да се справя без трима ключови играчи в лицето на Якоб Голц, Лукас Бруме и капитана Винко Сапина, беше съответно щастлив: „Това е наистина добро усещане. В този момент трябва да подчертая, че имаме 42 точки след 25 мача. Толкова точки имахме и миналата година след 38 мача. Според мен това е огромно постижение от страна на отбора в момента. Огромен комплимент за това. Не са много отборите, които са успявали да отидат при лидерите в лигата и да вземат три точки. Можем да се гордеем с това.“

За разлика от последните няколко гостувания, RWE не разчиташе изцяло на владеенето на топката, а вместо това се съсредоточи върху стабилна игра в защита и добри контраатаки – с успех. „Това наистина беше така. Пространствата бяха там и можехме да завършим още повече чисти шпагати. Но не се оплакваме, защото вкарахме три гола срещу отбор, който всъщност се защитаваше брутално и допусна много малко голове“, заяви щастливо футболният треньор на Есен.

Следващият мач на върха очаква RWE следващата седмица (17 февруари, 14:00 ч.), когато третият SSV Ulm 1846 гостува на Хафенщрасе. Седем дни по-късно (24 февруари, 14:00 ч.) Есен след това играе с Динамо Дрезден, така че това са мачове в гръб.

„Това е супер вълнуващо предизвикателство – да се състезаваш с най-добрите. Както в Регенсбург, така и през следващата и по-следващата седмица. Но следващият мач е най-важният за нас“, казва Дабровски с поглед напред.