Откриване на Европейското първенство в Англия: домакините печелят с 1:0 срещу Австрия

Крилото Бет Мийд даде на английския национален отбор перфектния старт на Европейското първенство по футбол на родна земя. 27-годишният футболист на Арсенал вкара гола на деня срещу Австрия само след 15 минути за победата с 1:0.

68 000 зрители наблюдаваха мача на стадион „Олд Трафорд“ в Манчестър. Домакините се надяват да спечелят първия голям турнир за женски национален отбор у дома.

И шансовете са добри. Англия е непобедена в 15 мача, докато Австрия вече се бори за достигане на четвъртфиналите. Статистиката показва, че успехът на „лъвиците“ („Löwinnen“) е бил заслужен, наред с другото и заради значително по-голямото владеене на топката (59,8% срещу 40,2%) и почти два пъти повече удари към вратата от отбора на Австрия.

Капитанът на Англия Леа Уилямсън разказа за атмосферата на стадиона след мача. По микрофона на Би Би Си тя каза: „Какво събитие. Беше наистина специално.“

Всъщност никога досега толкова много зрители не са гледали мач от Световната купа за жени, както в сряда вечерта на „Олд Трафорд“, домашния стадион на Манчестър Юнайтед. Германия играе за първи път в петък – срещу Дания в Брентфорд в Западен Лондон.