Отново без злато – Есен падна в Унтерхахинг

Rot-Weiss Essen трябваше да пътува до SpVgg Unterhaching в деветия ден от 3. Пътуването не си заслужаваше при поражението с 0:4 (0:2).

Rot-Weiss Essen искаше да навакса за домакинската си победа с 3:1 срещу лидера Динамо Дрезден в SpVgg Unterhaching. Начинанието се провали напълно в сряда вечерта, въпреки че клубът направи всичко възможно за приятно пътуване и той отиде в Мюнхен със самолет.

Това не помогна за поражението с 0:4 (0:2), RWE отново бе превъзхождан далеч от дома, като представянето до голяма степен напомняше на поражението в последния мач далеч от дома – 1:2 в SSV Ulm 1846.

Преди мача RWE направи две промени в стартовата си единайсеторка. Треньорът Кристоф Дабровски включи в игра Андреас Вигел и Лукас Бруме на мястото на Ерик Вуфак и Саша Фолке. В състава се завърна Айзея Йънг, а Бьорн Ротер беше с травма в прасеца.

Двете промени не повлияха добре на играта, като малко от играчите на Есен намериха своята форма. Особено в нападение почти не се получи през първите 45 минути. Единствено Марвин Обуз имаше страхотен шанс, но стреля в ръцете на Рене Волат, след като получи пас от Вуфак.

В този момент резултатът трябваше да бъде 1:0 за домакините, но Феликс Гьотце и Якоб Голц комбинираха, за да предотвратят четири голови възможности на Унтерхахинг.

Въпреки това в полето на RWE прозвучаха още два гола. И в двата случая това беше Матиас Фетш, който вкара с глава. Първо след корнер, а след това в добавеното време след дълга топка. И в двата случая защитата на Есен беше твърде далеч от нападателя.

При резултат 0:2 започнаха вторите 45 минути. Дабровски направи две промени, като включи в игра Йънг и Бруме, които веднага дадоха импулс. Както и в Улм, RWE се събуди след 0:2. Но след 57 минути всичко свърши.

Брумме беше последният, който загуби топката от Себастиан Майер, който я подаде на Фец, който вкара в празната врата – третият му гол в мача и решаващ. RWE не се предаде и имаше шансове, но някои от тях бяха пропуснати злощастно, например от Леонардо Воник, който не успя да вкара свободно пред Воланд.

Кой се справи по-добре? Разбира се, Фетш, който в 89-ата минута вкара за четвърти път – 4:0 беше крайният резултат. След поражението RWE се смъкна до 13-о място. Следващият мач за отбора от Есен е срещу СК Верл в събота (7 октомври, 14:00 ч.), докато Унтерхахинг играе по същото време срещу MSV Дуисбург.