Отново без победа, отново без допуснат гол – без резултат срещу Bocholt

Rot-Weiß Оберхаузен изпусна победата в домакинския си мач от Регионалната лига срещу 1. FC Bocholt. Мачът завърши 0:0 – отново.

Серията от нулеви резултати на Rot-Weiß Oberhausen продължава. В домакинския си мач срещу 1. FC Bocholt в събота следобед детелините не успяха да стигнат по-далеч от 0:0 – за трети пореден път.

Така RWO пропусна да скочи в горната част на таблицата, но остана без поражение в осми пореден мач и без допуснат гол за пети път. Междувременно Бохолт защити преднината си от една точка пред отбора на треньора Йорн Новак.

Първата топ възможност в мача принадлежеше на домакините. При изпълнение на корнер Пиер Фаснахт се озова напълно свободен, но не успя да вкара топката във вратата (11).

В хода на първото полувреме имаше още шансове и от двете страни. Гостите от Нидеррайн все по-добре навлизаха в играта – но до свирката на полувремето не паднаха голове. За сметка на това RWO трябваше да направи смяна поради контузия: Мариус Клайнсорге трябваше да напусне, а Тобиас Бохе го замени (41-ви).

Scores
Scores

След около час Бохолт се устреми към лидерството. Лукас Френкерт се насочи към алуминия след изпълнение на ъглов удар. През второто полувреме обаче нападението на Оберхаузен почти не се състоя – дори четирима свежи играчи не можаха да променят това.

В заключителната фаза имаше малко вълнение – но не от спортен характер. Треньорът на Бохолт Дитмар Хирш трябваше да напусне терена. В рамките на няколко секунди от началото на мача му беше показан жълт картон. Треньорът не успя да види късния гол от трибуните.

Следващият мач на RWO е гостуване на 1. FC Düren (събота, 7 октомври, 14:00 ч.). По същото време Бохолт е домакин на ФК Гютерслох.

Rot-Weiß Oberhausen – 1. FC Bocholt 0:0

РВО: Бенц – Монтаг (78. Ниймайер), Щапман, Йозтюрк, Фаснахт – Холтхаус (65. Рузгис), Ялчин (78. Нгьомбо) – Клайнсорге (41. Бохе), Стопелкамп, Кефкир – Крайер (65. Донкор)

Бохолт: Фокс – Бекерт, Френкерт, Виндмюлер, Стоянович – Шубин, Велерс – Лорх, Холдак, Лунга (63. Атмака) – Фахро (87. Шмидт).