От „изключителен“ до „мечта“ – какво казват победителите в дербито на Мюнстер

Preußen Мюнстер започна новата година с победа с 2:1. Двама атакуващи играчи се разписаха срещу Арминия Билефелд и се насладиха на успеха с пълна сила.

Головете за Преусен Мюнстер на Даниел Киереваа и Жоел Гродовски говориха красноречиво срещу Арминия Билефелд в неделния следобед. През първото полувреме Киереваа, който се присъедини от Шалке II, хумористично прати топката под напречната греда, преди вторият по големина реализатор на Мюнстер да подпечата първата победа в черно-бяло-зеленото вестфалско дерби от почти десет години насам с още един мечтан гол в 67-ата минута.

„Ударих добре топката с левия крак“, заяви Киреваа, сияещ от радост след победата с 2:1. Той продължи: „Просто е страхотно усещане да вкараш отново след толкова дълго време. А след това и срещу Билефелд. Изключителен, изключителен!“

Гродовски, който вече е вкарал осем гола в 20 мача в лигата за СКП, също изкрещя радостта си от успеха в дербито през катакомбите. „Мечтата се сбъдна“, разкри нападателят, който не толкова отдавна работеше успешно с треньора на Билефелд Мишел Княт във Верл.

Докато Книат се присъедини към утвърдената в традициите Арминия на 1 юли 2023 г., Гродовски се завърна в СКП в същия ден след двегодишния си престой в Източна Вестфалия – където преди това прекара два сезона. За 26-годишния вече футболист това беше завръщане към старата му любов, чиито цветове сега носи с гордост за втори път.

„Скоро ще си легна, жена ми ще ми направи масаж и след това ще продължа.“

Джоел Гродовски

„Всеки, който ме познава, знае, че влагам сърцето и душата си в това“, подчерта бързият нападател. А треньорът на SCP Саша Хилдман със сигурност е съгласен с победителя в мача: „Това беше супер гол на Гродовски. Радвам се за момчето, за начина, по който марширува напред като див човек.“

/„Преусен Мюнстер – Арминия Билефелд 21 януари 2024 г.“ src=„https://forecasting-sports.com/wp-content/uploads/2024/09/1.905_norm.jpg“ width=„680“ height=„435“ /☻

При тези изказвания едва ли е изненадващо, че Гродовски заяви, че е бил „сравнително изтощен след 70 минути“. Въпреки това голмайсторът иска отново да бъде във върхова форма до настъпването на тежкото гостуване в Инголщат (сряда, 19:00 ч.). „Ще си легна направо в леглото, ще получа масаж от съпругата и след това отново ще започна да играя.“