Падерборн отново на върха на втора дивизия – Дюселдорф се изкачва до 4-то място

Благодарение на домакинската си сила Падерборн остава на върха в таблицата на 2. лига. Hamburger SV трябва да освободи място. Дербито на Долна Саксония завърши без победител, както и двубоят на Югозапад.

SC Paderborn измести Hamburger SV от върха на таблицата във Втора Бундеслига след една вечер. В събота вестфалците спечелиха с 3:0 (1:0) срещу Jahn Regensburg, който нямаше победа вече шест мача, и остават начело в таблицата след осмия ден. Трети с 15 точки за момента е 1. FC Heidenheim след равенство 0:0 в Карлсруер СК. Дербито на Долна Саксония между Хановер 96 и Айнтрахт Брауншвайг завърши 1:1 (0:0). HSV спечели с 3:2 в Кил в петък.

Повишеният Брауншвайг сложи край на победната серия на Хановер 96 и дори поведе чрез Антъни Уджа в 69-ата минута. Хавард Нилсен обаче изравни в 77-ата минута за фаворитите, които преди това бяха спечелили четири пъти. Фойерверките във фенския блок на Брауншвайг предизвикаха кратко прекъсване след минута и половина игра, но въпреки това това дерби беше по-спокойно от очакваното, поне преди и по време на 90-те минути. Хановер пропусна да скочи на трето място заради жребия.

Таблица с часовете

Начело на таблицата след осмия ден е SC Paderborn, който пропусна многобройни шансове срещу Регенсбург. Въпреки това тя беше достатъчна за шестата поредна домакинска победа през сезона.

КСК изпусна място в горната част на класирането, докато Хайденхайм отбеляза гол в седем от последните си осем мача в лигата. През равностойното първо полувреме в Уайлдпарк шансовете за гол бяха оскъдни. Най-добрият шанс бе на нападателя на Карлсруе Фабиан Шлеузенер, който в 44-ата минута удари само външната страна на мрежата. Типично за първото полувреме: голът така или иначе нямаше да бъде зачетен заради положение на офсайд. През вторите 45 минути също нямаше гол.

Над 26 000 зрители гледат победата на Фортуна

Вечерта се състоя двубоят между Фортуна Дюселдорф и Ханза Рощок. Фортуна спечели с 3:1 и се изкачи на 4-то място в таблицата.

Пред 26 719 зрители Дюселдорф бяха възнаградени още в самото начало на мача. Тим Обердорф подаде мечтаното подаване от средата на терена към Ковнацки, който с техничен директен изстрел прати топката в мрежата – негов пети гол за сезона.

Окуражена от това, Фортуна продължи и имаше пълен контрол върху играта срещу Рощок, който беше твърде пасивен. Соботка заслужено увеличи преднината си след красиво единоборство с много атрактивния Ковнацки.

След прекъсването картината изобщо не се промени. Докато Рощок не усети своя шанс от нищото чрез удар с глава на Фрьоде. Но след това дивият играч Айоха, който замени Ковнацки шест минути по-рано, се разписа.