Падерборн продължава да оказва натиск – Нюрнберг взима купата със себе си – Магдебург печели

Десет отбора се борят срещу изпадане във втора дивизия. Нюрнберг и Магдебург постигат важни успехи в този процес. В Хановер се разиграва зрелище.

Благодарение на впечатляващото представяне на енергията SC Paderborn остава в надпреварата за промоция във втора Бундеслига.

В събота СКП успява да спечели с 4:3 (2:2) в див мач на терена на Хановер 96, което е третата им поредна победа. Отборът на треньора Лукас Квасньок обърна ранното 0:2. Победител в мача с два гола стана Роберт Лайперц (6-та и 56-та минута). Освен това за гостите се разписаха бившият професионалист на 96 Флоран Муслия (26-та) и Сирлорд Контех (71-та).

Дори светкавичният старт с попадение на Седрик Тейхерт (2-ра/4-та) не беше достатъчен за Долносаксонците, за да постигнат първата си победа през 2023 г. Последвалото попадение на Максимилиан Байер (83-та) в крайна сметка дойде твърде късно. С 26 точки от 20 мача Хановер, който сега заема осмо място в таблицата, изглежда вече няма амбиции за промоция. Падерборн, вече с 35 точки, се изкачи на четвърто място, поне за един ден, и оказа натиск върху преките си конкуренти.

Във вълнуващата надпревара за изпадане 1. ФК Нюрнберг също постигна важен успех в първенството три дни след щастливата си победа на осминафинала за Купата на DFB срещу Фортуна Дюселдорф след изпълнение на дузпи. Традиционният клуб триумфира с 1:0 (0:0) във франкофонско-баварския двубой срещу Jahn Regensburg. Решителният гол за иначе уморено изглеждащия отбор на Нюрнберг вкара Енрико Валентини с брилянтно попадение (56-та минута). Победата даде на клуба малка преднина от три точки пред изпадащите и пред Регенсбург, който се свлече на дъното на таблицата с 19 точки.

Като 1. ФК Магдебург също взе важни точки при победата с 3:2 (1:1) в Холщайн Кил, повишеният отбор се измъкна от Яхн, които са с равни точки. Отборът на треньора Кристиан Тиц показа морал, изравни два пъти след допуснати голове на Патрик Ерас (33.) и Фите Арп (54.) чрез Даниел Елфадли (45.) и Херберт Бокхорн (70.) и нанесе нов удар малко преди края. Мориц Квартенг (86.) вкара важния победен гол и Магдебург се придвижи до място, неподлежащо на изпадане, с 21 точки.