Перфектно двойно! Алемания Аахен спечели и купата след края на първенството

Алемания Аахен спечели Купата на Среден Рейн за осми път в историята на клуба. На финала в Кьолн-Хоенберг бе победен Бонер СК с 4:2.

Още преди мача Ердал Челик, технически директор на Алемания, подчерта: „Разбира се, това е много важен мач. Първо, искаме да отпразнуваме дубъла и второ, във футбола винаги става въпрос за финансови въпроси. Участието в турнира за Купата на DFB ще ни допадне много добре – както в спортен, така и във финансов план“, каза Челик.

Неговото желание, както и това на всички служители и фенове на Алемания Аахен, беше изпълнено. Пред повече от 7000 фенове – около 5000 от тях от Аахен – шампионите от Регионална лига Запад победиха „вицешампиона“ от Мителрейнлигата Bonner SC с 4:2 на стадион Sportpark Höhenberg в Кьолн, което означава, че Аахен ще бъде представен както в трета дивизия, така и в Купата на DFB през следващия сезон.

Още от самото начало аутсайдерите от Bonner SC нямаха намерение да се крият и изиграха жив мач. Разви се среща на ниво очи в очи. И тогава Bonner SC бяха възнаградени за смелостта си още в началото: Серхат Корук (15) вкара топката във вратата на Алемания – 1:0 за BSC!

Първоначално шампионите от Регионална лига Запад трябваше да се разколебаят. Това продължи около 15 минути – до момента, в който Антон Хайнц беше фаулиран в наказателното поле на BSC. Наказателен удар. Хайнц грабна коженото кълбо и го реализира с ледена точност – 1:1 (29′). От този момент нататък алеманите натиснаха и бяха възнаградени преди почивката с 2:1 (43′) от Тило Тьопкен.

Аахен излезе силно на почивката, но Алемания не успя да създаде гол от най-висока класа. Различна беше историята за Бон: Майкъл Окороафор направи 2:2 с първата опасна акция през второто полувреме (58′).

Решението беше взето в 66-ата минута: В 89-ата минута резервата Рудолф Гонзалес действително имаше възможност да изравни, но изстреля топката право в ръцете на вратаря на Аахен Марсел Йохан. След това Саша Струич оформи крайното 4:2 в продължението на мача.

Подобно на шампионите на Регионална лига Запад за 2023/2024 г., носители на Купата на Мителрайн за 2024 г. ще бъдат Алемания Аахен!

Статистически данни за мача

Алемания Аахен: Йонен – Винтер (83. Хайстер), Румпф, Ханрат, Струич – Мюлер (59. Баум), Шверман, Щепаник (80. Марке) – Хайнц (90. Узелак), Тьопкен, Бапох (23. Вилмс)

Bonner SC: Мишел – Омербашич, Кейта, Доган (51. Горалски), Виперфюрт – Поммер, Окороафор (77. Гонзалес), Аугусто (79. Браун) – Щробл, Корук, Берг

Съдия: Ivan Mrkalj

Голове: 0:1 Корук (15.), 1:1 Хайнц (30.), 2:1 Тьопкен (43.), 2:2 Окороафор (58.), 3:2 Вилмс (66.), 4:2 Струич (90.+3)

Жълти картони: Хайнц, Мюлер – Доган, Аугусто, Кейта, Бирк

Жълто-червено: Pommer (84.)