Перфектно популяризиране! Голяма публика наблюдава победата срещу Schonnebeck

KFC Uerdingen премина! С победа с 3:1 над Шпилферайнгунг Шонебек отборът от Крефелд си осигури промоция в Регионална лига Запад.

KFC Uerdingen го направи. След бурен сезон с повтарящи се хаотични новини, отборът си свърши работата и се класира в Регионална лига Запад.

С победа с 3:1 над Шпилферайнгунг Шонебек отборът на треньора Леван Кения направи перфектно преминаването в четвърта дивизия – един мач преди края на сезона. Разбира се, истината е, че Крефелд се изкачи на трето място, защото Баумберг и Шонебек решиха да не кандидатстват за лиценз за регионалната лига. Окуражавани от над 5000 фенове на стадиона в Гротенбург, КФК Уердинген започнаха с летящ старт. Александър Липински направи резултата 1:0 само след три минути, след като получи пас от Хината Гонда, който Липински засече и запази хладнокръвие пред вратаря на Schonnebeck Лукас Лингк.

Две минути по-късно резултатът беше почти 2:0! Този път Гонда спечели топката и я подаде на Таларски, който напредна в центъра и ударът му мина покрай целта.

KFC бяха господари в собствената си половина и продължиха да действат: 14-а минута: Двоен шанс за Уердинген! Пепейн Шльосер подаде към Липински, който нахлу в центъра към Лингк и стреля, отскочилият топката топката се озова в Джанлука Рицо, но ударът му беше блокиран. Късмет за гостите от Есен

KFC Uerdingen 05 - Промоция в Регионалната лига 24 май 2024 г.
KFC Uerdingen 05 – Промоция в Регионалната лига 24 май 2024 г.

В 34-ата минута късметът беше на страната на домакините: Джъстин Хьортел, в случая последният човек на Крефелд, закъсня срещу Робин Бранднер, който падна, но съдията отсъди ъглов удар, защото видя крака на Хьортел върху топката последен. Много спорна ситуация, която можеше да бъде изтълкувана и като аварийна спирачка. Бранднер (41) имаше още един шанс малко преди края на полувремето, но стреля в страничната мрежа.

През второто полувреме Липински (56) оформи крайния резултат. Артур Голубицки (85) успя само да намали дефицита, а Паскал Вебер оформи крайното 3:1 в продължението на мача. Останалото беше просто голяма радост за играчите и официалните лица на KFC Uerdingen и над 5000 фенове.

Статистика на мача

KFC Uerdingen: Вебер), Одентал (86. Майснер), Таларски (81. Функ), Гонда – Рицо (63. Янагисава), Турацидис (89. Цимерман)

Spielvereinigung Schonnebeck: Lingk – Kern, Baraza, Bloch, Kuhlmann (72. Pinke) – Kehrmann, Skuppin, Golubytskij, Geisler (59. Tönnies) – Küper (64. Korytowski), Brandner (80. Wessels)

Съдия: Emircan Kandemir

Голове: 1:0 Липински (3.), 2:0 Липински (56.), 2:1 Голубицки (85.), 3:1 Вебер (90.+3)

Жълти картони: Симоеш Рибейро, Вебер, Гонда – Керн, Гайслер, Бранднер, Пинке