Пет поредни победи, без допуснати голове! Бившият защитник на RWE във върхова форма

В Регионалига Нордост битката за шампионската титла е много вълнуваща. През последните седмици VSG Altglienicke може да се превърне в претендент за титлата.

Докато борбата за титлата в Регионалига Запад е като решена и Преусен Мюнстер успя да дръпне напред в конкуренцията, в Регионалига Нордост нещата се разгорещяват. Между лидерите Енерги Котбус и петия ФК Хемницер има само седем точки.

Един от отборите, който изненадващо влезе в битката за шампионската титла, е VSG Altglienicke. Отборът от регионалната лига в момента е категорично най-формираният отбор в лигата и е събрал 15 точки от последните пет мача – повече не е възможно!

Особено впечатляващо: Altglienicke не е допуснал нито един гол във всичките пет мача. Благодарение на тази силна серия клубът се изкачи на четвърто място в таблицата и изостава само на седем точки от лидерите – освен това VSG е изиграл два мача по-малко.

През тази година силната защита на старши треньора Карстен Хайне е основното предимство на отбора. И двете гостувания на двата най-добри отбора в лигата – Ерфурт и Котбус – бяха спечелени с по 2:0. В тази форма всичко е възможно за клуба от Берлин.

Гарант за настоящия подем е капитанът Филип Цайгер. Бившият играч на Rot-Weiss Essen е начело на отбраната в тричленната задна линия и е един от абсолютните отличници на отбора от Хайне със своите умения за борба и насочване. Освен това той вече е отбелязал три гола като централен защитник през настоящия сезон. В тази категория само Тим Кампулка (ФК Хемницер, 5 гола) и Йонас Хилдебрандт (Енерги Котбус, 4 гола) са пред 32-годишния играч.

Цайгер е играл за Rot-Weiss Essen в продължение на шест години

Капитанът на VSG е бил на терена през цялото време в 19 от 21-те мача в лигата – веднъж вече е бил заменен след полувреме, в което е водил с 5:0 на почивката. Цайгер се премести във VSG Altglienicke през лятото на 2020 г., като преди това шест години обуваше обувките на Rot-Weiss Essen.

Високият 1,94 м играч изигра 175 състезателни мача за традиционния клуб от Хафенщрасе и беше неизменна част от централната защита в продължение на няколко сезона. Ако Алтглиенчик успее да затвърди формата си през следващите няколко месеца, скоро може да се стигне дори до събиране с РВЕ – в трета дивизия…