Победа в градското дерби! Първи кръг на купата RWO masters

Rot-Weiß Oberhausen овладя първия кръг на купата. Отборът от регионалната лига спечели градското дерби с 4:0 срещу Арминия Клостерхард.

Повече от 1000 зрители дойдоха да гледат дербито между Арминия Клостерхард и Рот-Вайс Оберхаузен на Ханс-Вагнер-Вег. В крайна сметка четвъртодивизионният отбор взе надмощие с 4:0 над шестодивизионния. По този начин RWO се класира за втория кръг на Нидеррайнпокал.

RWO пое инициативата още с първия корнер в мача. Доминик Бургхард (11) с глава изведе отбора от регионалната лига напред. Ринор Рекса (15-и) трябваше да направи резултата 2:0 само няколко минути по-късно. Но полузащитникът се провали в двубой един на един с вратаря на Арминия Талха Байрам, който дълго време стоя неподвижно и направи силно спасяване.

RWO не успя да изясни нещата бързо и почти бе наказан от смелия отбор от Ландеслигата: В 21-ата минута те имаха чудесен шанс да изравнят. Кръстът се плъзна към Никлас Даунхаймер, от чиито гърди топката отскочи твърде далеч в наказателното поле и Кевин Крацш успя да попречи на арменеца да завърши.

След това отново RWO: пъргавият Мариус Клайнсорге към Манфредас Рузгис (28-и) и нападателят удари с глава само напречната греда. Късмет за Клостерхард! Малко преди края на полувремето, както и при 0:1, отново имаше стандартна ситуация, която предизвика опасност. Този път обаче Бургхард се размина с топката.

Арминия беше поставила високи цели за второто полувреме и бързо трябваше да преглътне горчиво хапче. Клайнзорге направи 3:0 за фаворитите девет минути след подновяването на играта. Рузгис (78-та, 87-та, дузпа) направи всичко ясно.

Резултатът остана непроменен. Финалистите за Купата на Нидерхайн през 2023 г. се справиха с първото си препятствие за купата, без да блестят. И точно това е целта на това състезание.

Статистически данни за мача

Арминия Клостерхард: Т. Байрам – М. Байрам, М. Абел, Хардер (63. Шрьоер), Ф. Абел (78. Сари) – Даунхаймер, Форгер (56. Чин), Е. Байрам, Онур (70. Охаши) – Пасинг, Йълдъз (70. Луемба).

Рот-Вайс Оберхаузен: Крацш – Монтаг (46. Донкор), Бургхард, Клас (63. Езекуем), Бохе – Меарц, Холхаус (74. Ялчин) – Май (74. Крайер), Рекса, Клайнсорге (63. Кефкир) – Рузгис.

Съдия: Феликс Май.

Голове: 0:1 Бургхард (11 г.), 0:2 Клайнсорге (54 г.), 0:3 Рузгис (78 г.), 0:4 Рузгис (87 г., дузпа).

Жълти картони: М. Байрам – Клас, Рекса.