Победа в двубоя за изпадане – Дрезден се изкачва на място за промоция

С победата срещу ФК Инголщадт Динамо Дрезден скочи на място за промоция. Саксонците спечелиха с 3:2.

Третодивизионният футболен клуб Динамо Дрезден подчерта амбициите си за директно завръщане в Унтерхаус, като завоюва място за промоция. Саксонците спечелиха двубоя на ФК Инголщадт с 3:2 (2:1) и с осмата си победа в последните дванадесет мача без поражение изместиха SV Wehen Wiesbaden от третото място, което към момента им е достатъчно, за да прескочат във втора дивизия зад лидера SV Elversberg и резервния отбор на отбора от Бундеслигата SC Freiburg, който няма право на промоция.

За разлика от Динамо, Инголщат трябваше да погребе надеждите си за промоция два дни след преждевременното напускане на бившия си спортен директор Малте Мецелдер. След само две точки от шест мача без победа отборът на бившия треньор на Дрезден Герино Капрети изостава на 15 точки от Висбаден, който заема мястото на изпадащите, десет кръга преди края на първенството.

Дрезден показаха характер при осмата си победа като гост за сезона след ранния гол на Денис Линсмайер (5-та минута). Още до почивката Паул Вил (10-та) и Ахмет Арслан (40-та) поставиха началото на четвъртата поредна победа. След края на второто полувреме Якоб Леммер (58) вкара третия гол за отбора на треньора на СГД Маркус Анфанг. Домакините не успяха да предотвратят седмото си домакинско поражение въпреки гола на Доналд Ндука в 61-ата минута, след като в 82-ата минута на Валмир Сулеймани беше показан жълт картон.