Победа в дербито! Шалке побеждава BVB и се класира на полуфиналите

ФК Шалке 04 U19 обръща изоставането си на полувремето срещу Борусия Дортмунд и все още може да се надява да спечели Купата на Вестфалия.

Малко след като достигнаха до финала на германското първенство за юноши А, U19 на Борусия Дортмунд вече пропиляха още един шанс за титла. В пренасрочения четвъртфинал за Купата на Вестфалия за U19 BVB загуби с 3:1 (1:0) от съперника си Шалке 04.

След 45 минути нещата все още изглеждаха добре за отбора на Майк Тулберг. Благодарение на гола на Тайкан Маджид Етчибаши след малко повече от половин час BVB водеше и беше на път да се класира за полуфиналите. Тази картина се промени, след като треньорът на BVB направи четири промени на полувремето.

Малко след подновяването на играта Тайлан Булут изравни с глава след центриране от корнер на Шалке (51′). Двубоят остана напрегнат до финалната фаза, като BVB имаше по-добрите шансове. Шарл Херман (60′) и Рафаел Лубах (69′) обаче не успяха да се разпишат срещу алуминиевите.

Както често се случва, когато не вкарваш голове в предни позиции, S04 реши мача в своя полза с двойно попадение. Първо, треньорът на Шалке Норберт Елгерт доказа, че има златно докосване.

Той вкара в игра Неджиб Хаджа (72′) – и само след по-малко от десет минути му се отблагодари с 2:1 (81′). Малко след това мачът беше решен: Гостите контраатакуваха, а защитникът на BVB Тайлър Мейзер се опита да обезвреди прииждащата топка с плъзгане, но вкара в собствената си врата (86′).

Шалке се класира за полуфиналите, където следващия вторник (28 май, 18:30 ч.) ще се изправи срещу ФК Изерлон. От първия полуфинал на 17 април е определен и евентуалният съперник във финала: SC Paderborn победи SV Rödinghausen с 5:0 и оттогава чака своя съперник за трофея.

Ето как те играха:

Дортмунд: Лисевски – Коржиниец, Майзер, Посадас (46. Бенкара), Адамчик (46. Кабар) – Лубах, Диало, Кревсун (46. Брунер), – Херман, Кембъл (46. Онофриети), Ецибаси (70. Убани).

Шалке: Юсуфу – Тиер, Бартел, Хадр, Булут – Грюгер (90. Ликай), Возар – Амусу, Османи (46. Иванкин/72. Нумбиси), Гаши (72. Хаджа) – Карака (90. Бучковски).

Голове: 1:0 Етчибаши (31′), 1:1 Булут (51′), 1:2 Хаджа (81′), 1:3 Мейзер (автогол, 86′).

Съдия: Хенри Шрьодер