Победа в теста срещу Отенсен, Есен привлича 15-годишен вратар

Rot-Weiss Essen спечели тестовия мач срещу Teutonia Ottensen. Особено една от смените не беше ежедневие.

Rot-Weiss Essen спечели първия тестов мач по време на тренировъчния лагер във Везендорф срещу отбора от северната регионална лига Teutonia Ottensen с 2:1 (2:0).

Офанзивният играч на Есен Еролинд Красники беше даден под наем на Тевтония Отенсен през миналия сезон. Той вкара пет гола и даде четири асистенции в 18 състезателни участия. 23-годишният футболист завърши сезона на четвърто място в таблицата с Отенсен.

Той не игра в сряда, тъй като Красники няма перспективи в Есен. Отборът, изведен от треньора Кристоф Дабровски, започна в система 4-4-2.

И почти поведоха в началото, но Седрик Харенброк не успя да преодолее вратаря на Отенсен след три минути. След това, след единадесет минути, RWE поведе. Екин Челеби се разписа в наказателното поле. В крайна сметка Себастиан Хертнер си отбеляза автогол.

Отборът от регионалната лига също беше опасен в атака, но стражът на RWE Феликс Винанд трябваше да използва всичките си умения срещу свободен удар. RWE бяха по-ефективни преди почивката. Торбен Мюсел вкара за 2:0 малко след тази сцена.

На полувремето треньорът на RWE Кристоф Дабровски направи седем промени. През вторите 45 минути Ottensen започна по-добре, а Тобиас Шведе отбеляза изравнителното попадение. Ерик Вуфак изгуби топката при движение напред и Шведе го наказа.