Победа навън! SGS Essen скъси дистанцията с Хофенхайм

Осмият ден от Бундеслигата при жените започна с изненада: SGS Essen спечели изненадващо ясно с 3:0 на терена на TSG Hoffenheim.

TSG Хофенхайм претърпя изненадващо ясно домакинско поражение в женската Бундеслига. Отборът на треньора Щефан Лерх загуби с 0:3 (0:2) от SGS Essen в осмия ден на мача, но засега остава на трето място в таблицата благодарение на по-добрата си голова разлика. Есен временно се придвижи на четвърто място. И двата отбора могат да бъдат изпреварени от Байер Леверкузен в неделя.

На стадион „Дитмар Хоп“ в Зинсхайм двойно попадение в рамките на 60 секунди даде на гостите комфортна преднина още в началото. Собственият гол на Марта Касала Гарсия в 13-ата минута беше последван от попадение на Лаурета Елмази за 2:0 (14-ата). В края на срещата Рамона Майер (87) оформи крайния резултат.

Това беше пети пореден мач без поражение за SGS, които вече месец са непобедени в Есен и благодарение на успешната си серия се доближиха до второто и третото място, даващи право на участие в Шампионската лига. Следващата събота (25 ноември) SGS ще бъде домакин на 1. ФК Кьолн на „Хафенщрасе“ в 16-ия кръг на турнира за Купата на DFB.

С поражението TSG не успя да запази натиска върху първите двама и поне временно да измести носителя на купата VfL Wolfsburg (16 точки) от второто място. Шампионът Байерн Мюнхен е на върха в таблицата със 17 точки.

Утре, събота (18 ноември, 14:00 ч.), MSV Дуисбург ще пътува до Волфсбург, който е на последно място и все още търси първата си победа за сезона. Дуисбург са направили две равенства в седемте си мача досега