Победа след 0:3! Дюселдорф със сензационен обрат във „Фортуна за всички“.

Втородивизионният „Фортуна“ Дюселдорф отбеляза сензационен обрат в първия свободен мач в историята на германския професионален футбол.

Фортуна Дюселдорф разгроми 1. фК Кайзерслаутерн с 4:3 (1:3), след като изоставаше с 0:3, и се подобри до четвъртото място поне до неделя.

Ао Танака (36-и, 63-и), Матиас Цимерман (49-и) и Феликс Клаус (57-и) обърнаха мача с головете си и така спасиха началото на проекта „Фортуна за всички“. Освен ВИП гостите, всички посетители бяха допуснати безплатно.

За пфалцчани това беше първо поражение след седем поредни мача, в които бяха отбелязали гол. Червените дяволи бяха взели привидно неоспорима преднина чрез Ричмънд Тачи (21-ви), Джамил Зиберт (30-ти, автогол) и Марлон Ритер (32-ри).

Пред 52 000 зрители домакините имаха първата възможност чрез Жорди де Вийс (7-и), след което нещата станаха любопитни. Когато Тачи вкара първия гол на гостите, де Вийс направи злополучно отклонение. Когато резултатът беше 0:2, Зиберт избута кръста на Тачи над собствената си линия. Преди третия гол Сиберт загуби топката и Ритер вкара при последвалия удар. След това на терена полетя пластмасова бутилка и удари в главата Рагнар Аче от Лаутер.

Но феновете на Дюселдорф не се предадоха. Голът на Танака освободи нова енергия, а малко след почивката Емануел Ийоха удари само напречната греда (48-ата минута). Минута по-късно Цимерман имаше късмет, че и неговият удар беше отразен във вратата. За изравнителния гол Цимерман подаде добре на своя съотборник Клаус.

Фортуна беше получила около 120 000 заявки за билети за мача. Проектът, който е уникален в тази си форма, ще бъде тестван през този сезон в пилотна фаза с три мача. За да може в дългосрочен план всички мачове да се предлагат безплатно, както е планирано, липсват допълнителни спонсори.