Победа срещу Ален въпреки пропуснатата алуминиева дузпа

Wuppertaler SV спечели с 2:1 (0:0) срещу намиращия се в долната част на таблицата Rot Weiss Ahlen в мач от 32-ия ден. За отбора от Ален изпадането в горната дивизия вече не може да бъде предотвратено.

В мач от 32-ия ден на Регионална лига Запад Wuppertaler SV спечели с 2:1 (0:0) срещу намиращите се в дъното на таблицата Rot Weiss Ahlen. Дерик Кайере (49′) изведе отбора от Верзещат напред, но Марко Теразино (83′) и Дамян Маркета (85′) осигуриха домакинската победа на Вупертал.

Така Вупертал остава на трето място в таблицата и може да изпревари 1. FC Bocholt с победа в мача за наваксване срещу Фортуна Дюселдорф II. Ahlen остава на дъното на таблицата и след това поражение със сигурност ще изпадне.

Явното превъзходство на домакините си пролича още в началото на мача. Въпреки че Ahlen имаше добър шанс след пет минути в лицето на Педро Сехас, това остана рядкост. Десният бек на WSV Филип Ханке не успя да уцели вътрешната страна на гредата след самостоятелен пробив (8′), а малко преди това стражът на RWA Луис Акерман спаси удар на Фил Бекхоф.

Впоследствие Акерман направи няколко спасявания, включително още едно срещу Бекхоф (21′), а топстрелецът Шарлисон Беншоп също не успя да преодолее младия страж (27′). От страна на Бергиш имаше и огромни алуминиеви пропуски: първо удар с глава на Марко Теразино се удари в дървената конструкция (29′), а след това Бекхоф удари алуминия за трети път (41′). Отборът от Ален можеше да благодари на футболните богове, че на почивката резултатът беше 0:0.

През второто полувреме нещата за отбора на Ерсан Парлатан станаха още по-лоши: След корнер на RWA Дерик Киере заби топката в долния десен ъгъл на вратата от външната страна на шестнайсеторката (49′) – светът във Вупертал беше обърнат с главата надолу. WSV реагираха яростно и имаха чудесен шанс да изравнят в 62-ата минута. След атака отдясно играч на Вупертал падна в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Беншоп обаче стреля от бялата точка над вратата.

Изглеждаше, че бергишци няма да успеят да се съвземат от този неуспех. До момента, в който беше отсъдена нова дузпа за WSV след фаул срещу Ханке. Този път Теразино пое отговорността и реализира безопасно в долния ляв ъгъл (83′). Вупертал обърна мача само две минути по-късно, когато Дамян Маркета вкара за 2:1. Заслужена победа за WSV с три точки.

Следващия вторник (7 май, 19:00 ч.) Вупертал ще играе мач за наваксване на изоставането срещу Фортуна Дюселдорф II, преди сблъсъка за второто място срещу 1. FC Бохолт в предпоследния ден (11 май, 14:00 ч.). След това Rot Weiss Ahlen ще изиграе последния си домакински мач за сезона срещу втория отбор на Борусия Мьонхенгладбах