Победи срещу Podolski Club и 1. FC Köln

Втородивизионният футболен отбор Хановер 96 завърши тренировъчния си лагер в Австрия с чувство на удовлетворение.

Долносаксонците спечелиха подготвителния турнир в Санкт Йохан в неделя. Първо те победиха полския първодивизионен отбор Горник Забже с бившия германски национал Лукас Подолски с 3:0, а след това се наложиха с 1:0 над отбора от Бундеслигата 1. ФК Кьолн. Всеки мач продължи по 45 минути.

Той не иска да надценява победата в турнира, заяви треньорът на 96 Щефан Лайтл, но е „видял много добри неща“. За него не ставаше въпрос „за значението на победата, а за това как се държим, когато водим или изоставаме“, обясни 45-годишният специалист.

Срещу Забже явно превъзхождащите 96-има бяха повели чрез полски автогол в шестата минута. Норвежкият нападател Хавард Нилсен (20./45.+1) вкара останалите голове пред погледа на добри 2000 зрители. Подолски не беше използван срещу 96, а само във втория мач срещу бившия си клуб Кьолн. Седрик Тейхерт (36./) отбеляза гол за Хановер срещу градската катедрала.

Това беше „наистина добър тренировъчен лагер“, обобщи Лайтл. Неговият отбор ще започне новия сезон във втора дивизия на 29 юли срещу промотирания СВ Елверсберг.