Победната серия е прекъсната, но Леверкузен държи Волфсбург на разстояние

Поредицата от победи прекъсната: Но Байер Леверкузен държи ВфЛ Волфсбург на една ръка разстояние в надпреварата за място в Купата на европейските шампиони въпреки голямата ротация.

Отборът на треньора Хаби Алонсо взе поредната точка в сблъсъка между работническите клубове с 0:0 и дори щеше да заслужава повече. Но три дни след първия четвъртфинален мач от Лига Европа срещу Унион Сен Жьол, на отбора му липсваше малко енергия.

Въпреки че серията от пет поредни победи в Бундеслигата приключи, единадесетият пореден мач без поражение затвърди шестото място на Леверкузен в таблицата, а Алонсо и компания изостават на шест точки от петото. По този начин Байер се изкачи с единадесет места от осмия ден насам под ръководството на испанеца. Волфсбург остава на четири точки зад Леверкузен и е девети.

„Няма да е лесно. Имат много сила и тичат интензивно“, беше казал Алонсо преди мача, но отборът му се държа добре въпреки петте промени в сравнение с мача със Санкт Жило (1:1). Наред с други, младата звезда Флориан Вирц беше само на пейката до 62-ата минута, но Байер все пак търсеше пътя напред пред 20 137 зрители.

Реалните шансове обаче отначало бяха оскъдни, защото Волфсбург беше добре организиран в защита – докато Сардар Азмун не удари напречната греда (27-ата минута). Надим Амири също опита от дистанция (41-ви), а Муса Диаби (54-ти) пропусна от близко разстояние.

Домакините също не се криеха, но на усилията на „вълците“ им липсваше малко темпо, а вероятно и организираното изграждане на играта от страна на Максимилиан Арнолд – редовният капитан отсъстваше поради заболяване. На Патрик Вимер (72-ра минута) му липсваше необходимото хладнокръвие срещу стража на Байер Лукаш Храдецки. От другата страна влезлият като резерва Амин Адли (88-ата минута) едва не отбеляза късен гол.

Като цяло Леверкузен имаше малко повече от играта, но поради големите ротации генералната репетиция за втория етап на Лига Европа беше само частично успешна. В четвъртък обаче Алонсо със сигурност ще започне отново своите звезди като Вирц и Адли срещу Сен Жьозо.