Победната серия е прекъсната: HSV само 1:1 срещу Kaiserslautern

Hamburger SV и 1. FC Kaiserslautern се изправиха един срещу друг в събота вечерта във втора Бундеслига.

Победната серия на Hamburger SV във Втора Бундеслига е прекъсната. След пет поредни успеха отборът на треньора Тим Валтер успя да се справи само с 1:1 (1:0) срещу 1. ФК Кайзерслаутерн в събота вечер. С 25 точки HSV все още е на върха на таблицата, следван плътно от Дармщат 98 (24) и SC Paderborn (22).

При победа HSV щеше да изравни серията си от сезон 1978/79. Тогава Хамбург постигна шест победи под ръководството на легендарния треньор Бранко Зебец – макар и в Бундеслигата.

В един див мач с възможности и за двете страни голмайсторът Роберт Глатцел (24) изведе Хамбург напред. Но след като Сони Кител (81-ва минута) пропусна страхотен шанс да покачи на 2:0 с пропусната дузпа, Лекс-Тайгър Лобингер (82-ра минута) нанесе удар за гостите.

FCK позволи на Хамбург да владее топката от самото начало и дебнеше за шансове на контраатака – като в 19-ата минута, когато нападателят Терънс Бойд насочи над вратата на HSV след бърза смяна. Малко след това домакините нанесоха своя удар: Глатцел реагира най-бързо на отскочила топка.

Веднага след почивката Бойд трябваше да направи 1:1, но не успя да преодолее вратаря Матео Рааб (47-и), който до лятото играеше за ФКК. Кайзерслаутерн остана опасен и след това, но Кени Принс Редондо (63 г.) стреля над вратата, след като спечели единоборство.

Лудовит Рейш можеше да бъде спрян само с фаул в наказателното поле след изключителна солова акция, но Кител не успя да уцели Андреас Луте за дузпата. Само няколко секунди по-късно Лобингер възнагради FCK за смелата им игра.