Повишеният Каан-Мариенборн обръща мача в продълженията

ФК Каан-Мариенборн започна срещу Борусия Мьонхенгладбах II в Регионална лига Запад. Началото на мача бе белязано от драматично завръщане в заключителните етапи.

След като стана шампион на Оберлига Вестфален, 1. FC Kaan-Marienborn пристигна в Регионална лига Запад. На старта на сезона промотираният отбор отбеляза домакинска победа с 2:1 (0:1) над резервите на Борусия Мьонхенгладбах, след като обърна дългата преднина на Борусия в заключителните минути.

Първоначално изглеждаше, че стартът за новодошлия е труден. Още в 14-ата минута Стефан Мьоер вкара гола за гостите. Поне така изглеждаше дълго време, преди домакините да увеличат темпото в заключителните минути и да възнаградят треньора Торстен Неербауер за промените в нападение: Нападателят Даниел Хамел бе на мястото си в 90-ата минута и изравни, преди дори да успее да вкара победния гол в продължението на мача. Каан-Мариенборн започна мисията си за оставане в лигата с три точки – идеален старт.

Следващият мач за промотирания отбор е още в петък (29 юли, 18:00 ч.) с предполагаемия мач за сезона: В първия кръг за купата ще играе втородивизионният отбор на 1. ФК Нюрнберг, а в регионалната лига точките ще бъдат заложени на 7 август (14:00 ч.) срещу резервния отбор на 1. ФК Кьолн. Мьонхенгладбах посреща Rot-Weiß Oberhausen следващата неделя (31 юли, 14:00 ч.)