Подкрепа за Германия: Коста Рика побеждава Япония

Добри новини за германския национален отбор: победата на Коста Рика с 1:0 над Япония подобри изходната позиция на селекцията на DFB.

Коста Рика оказва ценна подкрепа на германския национален отбор по футбол в борбата му за място в последния 16-и кръг на Световното първенство по футбол. Централноамериканците изненадващо победиха Япония с 1:0 (0:0). Това означава, че отборът на националния треньор Ханси Флик няма да бъде елиминиран предсрочно, дори ако загуби от Испания вечерта.

Кийшър Фулър (81-ва минута) вкарва за Коста Рика, която губи със 7:0 от Испания в първия си мач на стадион „Ахмад бин Али“ в неделя. По този начин звездният вратар Кейлор Навас и неговият отбор запазиха шансовете си да достигнат до нокаутните кръгове. Четири дни след поражението си от Германия с 2:1 Япония вложи повече сили само след почивката, но след това бе застигната от студ.